PolitikonII

Update: Čvc 15th, 2015

bo prvni zmizel v propadlišti dějin (komentáře jsou, ale zobrazit se nedají)

 1. Portál Defense News informuje, že Česká republika plánuje zakoupit nové zbrojní systémy o celkové výši více než 4,5 miliardy dolarů, což bude největší kampaň na modernizaci vojenského vybavení v historii země. Podle odborníků pro takové rozsáhlé přezbrojení pro Prahu neexistuje žádný důvod, a země dělá tento krok pod tlakem Spojených států a NATO.
  Ministerstvo obrany počítá se zakoupením 210 pěchotních bojových vozidel, které by měly nahradit sovětské BMP-1 a BMP-2, 50 samohybných houfnic, 12 víceúčelovýchvrtulníků, dvou vojenských dopravních letadel, samořízených leteckých dopravních prostředků ?asi automatizované Čmeláky a raketových systémů krátkého dostřelu.Budou umístěny na Sněžce. Také se uvádí, že české vojenské vedení plánuje koupit nové radarové systémy místo nedávno koupených izraelských komplexů EL/M-2084, které nejsou kompatibilní s jinými zařízeními používanými zeměmi NATO. Také se nakoupí nové cvičky zn. Bata pro výsadkové jednotky a nové padáky. Kalousek již byl osloven….., neprůstřelné podprsenky pro vojandy a uniformy pro těhotné.Dále chechtací pytlíky , abychom rozesmáli nepřítele v Afganistánu ,sekerky, zrcátka , a bužutérii pro misi v Mali,do Kosova bombony balené , jako heroin \ kvůli odnaučení, ten šok u závisláka při zacumlání\ a protože nezbude na náboje vezmeme si půjčku od MMF.

  Americké stíhačky schopné nést jadernou bombu jsou na cvičení v Česku. Poláci ,bojte se!
  Podle politologů Česko vede neagresivní vnější politiku a nemá žádné teritoriální spory se sousedními státy, takže přezbrojení je nejspíše washingtonským nařízením. Samotné Česko ho nepotřebuje.
  Ale potřebujeme to kvůli Emi byznisu do kterého nás tlačí Trump a jejich zbrojní průmysl.
  Ale proti Slovákům a Polákům se to bude hodit \ ovšem oni koupí povinně to samé \…..jinak široko – daleko………..nevidím….

  • Vaše starosti jsou nejspíš nemístné, o Česku se rozhodne dnes večer, jestli Německo nevyhraje, je domerklováno a doufám, že i došvejkováno.

   • ,, jestli Německo nevyhraje“
    ,, o Česku se rozhodne dnes večer,“…….
    ——————————————Zíma——–
    Česko není kolonie Německa , i když…….Havel se jí tam snaživě píd po pídi pídalkovitým pohybem chtěl dovést.
    Klaus a Zeman se postavili proti ,, České provincii “ Německa a to tě poněkud s..re, že?
    Češi \ pokud možno\ se rozhodují sami za sebe.
    Psal jsem ovšem o něčem jiném a tvojí mozkové disfunkci to nedošlo!
    Je to o ČESKÉ !armádě a jejím vyzbrojování!
    Jsi opět mimo mísu na WC a děláš úplně mimo, dej si pod sebe alespon nočník!

 2. …„Vyhnání a útěk Němců byly především bezprostředním následkem Němci započaté druhé světové války a nevýslovných zločinů nacionálněsocialistické diktatury,“ řekla dnes Merkelová. „To ale nemění nic na tom, že pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění,“ zdůraznila kancléřka…

  Tak musím přiznat panu Zimovi, že můj pohled je skutečně ryze přízemní a hloupě český a rozhodně s ní nesouhlasím. K jakému postupu Spojenců by tedy podle frau Merkel bylo morální a politické ospravedlnění? Říci si co jsme si, to jsme si a jedem dál? Až do doby, než přijde další Henlein či K.H.Frank nebo Goebels s tvrzením, že Praha je staré německé město a je třeba s tím něco udělat? Miliony mrtvých a zmrzačených, zdevastovaná města, chaos po většině světa nejsou ospravedlnění více než dostatečné? Co asi by si představovala, že by muselo být učiněno, aby odsun ospravedlnilo?
  Ač jsem kritikem způsobu provedení, myslím, že právě odsunu vděčíme za minimální národnostní problémy u nás.
  Zdá se mi, že pro Angelu začíná být načase…

  • Andělka je bezdětná kravka, takže jí osud Německa nezajímá.

  • Pokud vím, byl to odsun a nikoli vyhnání a ten chválili vítězné mocnosti v Postupimi.
   ,, Morální \ ani orální\a politické ospravedlnění“? Neexistuje?
   Když z pohraničních Sudet byli vyhnány miliony Čechů pouze s ranečky do vnitrozemí a Česká opevnění byla Brity a Francouzi předána do Hitlerových rukou a před ním se otevřela nechráněná a bezbranná Česká kotlina ospravedlnoval to někdo,, Zachránili jsme mír“!
   O odsunu německé menšiny se hovořilo už od r. 35.
   Chtěli do Raichu a tak tam jsou!

   • Zapoměl jste : A soudruh Stalin uzavřel pakt, který mu umožnil se Slovenskem a Německem napadnout Polsko.
    BTW : S korektností jste vy neměli nikdy problém, protože nevíte, co to je.

    • S kým to vlastně uzavřel?Slováci samozřejmě napadli masivně Polsko.S kým to vlastně Hitler uzavřel pakt o neútočení a vzájemné spolupráci už v r. 33. Nebylo to s Polskem,?

     • No a co? Poláci taky rádi ukousli kus Česka.

      • Takhle se hraje kriket!! Náhle od odsunu u polského ukusování, pěkně vám jde odvádění témat pane Zimo…

       • M. Zima
        Čvn 20th, 2018 at 20:00

        Máte špatně zaostřeno, pane Pešek, na ty Poláky skočil zmatečný real, koukněte se.

       • Pešek
        Čvn 20th, 2018 at 20:12

        Jasně pane Zimo, a real už v 17:25, ale lišácky tam vrazil vaše jméno a svůj nick až v 17:31… ;-)

        Netuším, proč chcete z lidí dělat blbce takhle naivně, když se každý může podívat na té samé straně. Výsledku jste dosáhl bohužel opačného…

       • M. Zima
        Čvn 20th, 2018 at 20:48

        Pane Pešek, můžete mi skutečně věřit, ale z reala jsem blbce neuděla já, on je takový snaživý sám.

       • Pešek
        Čvn 20th, 2018 at 21:06

        Není řeč o realovi, ale o tom, že zaostřeno nedobře máte poněkud vy sám, ne?

   • Klidně lze užívat pojem vyhnání, proč ne. I Adam a Eva nebyli z ráje odsunuti, ale vyhnáni a byla to činnost boží… ;-)
    Jak pravil Wilda Shakespearů: Co růží zoveme, pod jiným jménem vonělo by dál…

    • Vpadl jste Čechům do zad, oni přeci vždy mluvili o spořádaném odsunu. A teď todle.

     • Ale prdlačky pane Zimo, jen připouštím možnost užívání i tohoto výrazu neboť jej nevnímám hanlivě pro vyhánějícího. Hanbu zcela nese v tomto případě vyháněný, protože to byl svého druhu trest za jeho zhovadilosti. A prevence proti zhovadilostem příštím, což celkem funguje už více než 70let, takže si tomu říkejte, jak chcete…
      P.S. O „spořádaném“ odsunu jsem nečetl ani neslyšel nic, jen o odsunu. Uznávám, že spořádaný jistě nebyl a stalo se při něm mnoho zvěrstev, ale národ, který způsobil WWII naopak nemá právo vzít do huby slovo morální v těchto souvislostech. A nejlépe pojmout to jako nemilou minulost a zbytečně v tom nešťourat…

      • Pane Pešek, takovéhle výmluvy jsou dobré tak pro Česko.

       Ale když už jde o ty Vaše zhovadilosti, tak ten podvodník ve hře mluví česky a jmenuje se Beneš. (To jsme ale už probírali). To slavné Československo, na které jsem věřil, ti čeští genitálové rozmlátili důkladněji, nežli Adolf. Tak co chcete?

       • real
        Čvn 20th, 2018 at 18:39

        Ty tvé hnědé růžky , zimo, lezou z tvého hnojiště čím -dále ,tím více!

       • Pešek
        Čvn 20th, 2018 at 20:07

        To nejsou žádné výmluvy pane Zimo, není proč se vymlouvat. Neodvracejte téma jak je vaším zvykem, nebyla řeč o ČSR, ale o popření práva na odsun. Snažím se vám vysvětlit, že Němci byli odsunuti/vyhnáni/vypuzeni/vykopnuti z ČSR(nejen) pro SVOU NĚMECKOU zhovadilost, se kterou způsobili rozbití ČSR a ve spolupráci s Němci říšskými (pro které stejně zůstali sudetským póvlem) rozvrácení většiny světa a smrt nebo zmrzačení milionů lidí (ve svém důsledku i dnešní problémy v Palestině). Nemají podle mně tedy nejmenší právo ve spojitosti s WWII a bezprostředními událostmi vypustit z huby slova MORÁLNÍ PRÁVO a to po zbytek existence tohoto světa.
        Beneš s tím nemá nic společného. Neměl nejmenší vliv na to, že byla znásilněna většina Evropy, obyvatelstvo porobeno a donuceno otrocky dřít pro reich, že byli nahnáni lidé do koncentračních táborů, že byly vyvražďovány a vypalovány celé vesnice všude, kam vstoupila holínka německého okupanta. Že za to může „nacionálněsocialistická diktatura“ je ubohá a hloupá výmluva, heilovala drtivá většina Němců a to včetně sudetských. Většina z těch několika málo nesouhlasících skončila v koncentrácích. Normální člověk pochopí, že po tom, co dokázali v ČSR před válkou s nimi Češi(nejen) ve společném státě nechtěli být a vypakovali je „heims in reich“, což vyřvávali, kudy chodili, ale jen dokud byli na koni, když byli na cestě do toho svého reichu už neheilovali a své někdejší přání nevzpomínali. Dneska, místo aby byli rádi, jak dopadli, zkouší opět relativizovat svoje prasárny a jejich kancléřka bude kecat své pitomé morality? Hnus velebnosti.
        Zkuste si ve své germanofilní palici uvědomit, jak by asi dopadli, kdyby se Rusové důsledně zachovali u nich stejně, jako oni v Rusku a naplnili v opačném gardu jejich likvidační ideu. Ne, že by Rusové byli míliusové (nemalá část poválečné populace jsou jistě míšenci), ale mám představu, že to byl pouhý slaboučký, téměř nevinný odvar německých zvěrstev na Rusi.
        Takže pěkně prosím, výrazy jako zhovadilosti si nechte pro popis činnosti vašich milých germánů v minulosti a pro jejich dnešní pokusy přisvojovat si právo odsuzovat chování vítězů po válce. Sklidili bouři po své setbě větru a zaplaťbůh snad většina jich dneska tohle neřeší. Jenže dnes je zřejmě pro frau Merkel potřebné zaměřit myšlénky voličů od svých vlastních průserů jinam, aby si udržela sesli…
        P.S. Už zbývá jen, kdy začne kvíkot o nespravedlnosti Norimberského procesu…:-(

       • I-Worm
        Čvn 21st, 2018 at 08:48

        Pešku, na něho je zbytečné reagovat. Druhou světovou válku způsobila frustrace Němců z výsledku té první, Zima by se asi rád stal novým Vůdcem. Hitler to svedl na Židy, on to zase všechno zkouší hodit na Čechy, ale v Říši ho nikdo neposlouchá, tak to zkouší tady… Má metody ženské, která ví, že není v právu, a tak se snaží neustálým omíláním svejch blbostí donutit protějšek k chybě, či přeřeknutí, na které pak bude reagovat vítězným ječením…

       • M. Zima
        Čvn 21st, 2018 at 09:00

        Jenom, jestli ty blbosti nejsou doménou právě Vaší klientely.

       • Pešek
        Čvn 21st, 2018 at 10:09

        To už jsem zjistil sitro. Jenom zkouším, jestli nakonec přece jenom by mu něco neuvízlo, kdyby použil aspoň trochu selský rozum. I když zatím to moc nevypadá, jsem přece ten optimista… ;-)

    • Je skutečně jedno , jaký termín jedna či druhá strana používá.Vítězné mocnosti mluví o odsunu a nový fašouni , co chtějí revizi války a rozlézají se jak chobotnice ,o vyhnnání.
     Jsem pro vyhnání !Už je opět čas.
     Od Boleslava, Václava ,defenestrací , WWI , WWII je vyženete dveřmi a oni zase lezou oknem!
     Zima tady svými sudeto-protičeskými výpady zasvinuje diskuzi a zas a zas. Je neustále ve žlutém. Nemá nic jiného na práci, je to práce jeho.
     Berou ryby, rostou houby…….?

     • Teď už je pro Vás i p. Pešek fašoun ? Jestli máte pocit, že po Váa všichni jdou, nechoďte raději k oknu (Ale u Vás jsou v něm jistě mříže, tak můžete)

      • Tvoje dedukce jsou směšné. Pouze poštěkáváš.
       Po mě nikdo nejde, ty jsi tu …jaksi …ve foru se svými fašounskými a protičeskými vejšplechty!
       Zmítáš se tu v křeči , porušuješ TrZ \ Hanobení národa, rasy a přesvědčení\ svými pochybnými výroky, lžeš, překrucuješ , nadáváš Čechům a všem nesouhlasícím…….nikdy nemluvíš k věci . Pouze pustíš pšouk a tvůj smrad se nese okolo a ty se rozhlížíš,, já nic , to někdo jiný“!

  • To by mne zajimalo, kdo 14 dni pred evropskym summitem o nemeckych uprchlicich tohle nakukal Andele rici… :o) ze by nejaky kremelsky agent? :o)
   Tohle je dobry odkaz:

   http://www.lidice.cz/obec/historie/komentar.html
   Podle kapitoly 6, článku 3, Německo neuplatní námitky proti spojeneckým státům ani jednotlivcům vzhledem k použití německého majetku, který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace nebo jako následek války. Podle kapitoly 8, článku 1, němečtí příslušníci neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich občanům a takové nároky nebudou projednávány německými soudy. Podle článku 3, téže kapitoly, Německo, nebo jeho příslušníci, neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich příslušníkům, které vznikly z jejich činů nebo opomenutím mezi 5. červnem 1945 a nabytím platnosti této smlouvy 5. května 1955.

   Jak patrno z uvedené smlouvy, veškerý majetek německé vlády a jednotlivých Němců na území Československa přešel do vlastnictví Československa a jeho občanů jako splátka na reparace za škody způsobené Němci. Československé nároky za škody způsobené Němci vysoko přesahují zmíněný německý majetek. Německo nikdy nezaplatilo Československu jakoukoliv náhradu a je dlužníkem České republiky, nikoliv naopak.

  • “ Ne, že by Rusové byli míliusové (nemalá část poválečné populace jsou jistě míšenci), ale mám představu, že to byl pouhý slaboučký, téměř nevinný odvar německých zvěrstev na Rusi.“
   ——————————————–
   Ja bych rekl, ze prave v tom spociva lumparna modrobolsanu a party Lzi a Nenavisti, tedy v tom ze od rudobolsanu komplet/v obracenem gardu/ prevzali „vyklad historie“. Pocinaje rokem 1990 neslysite/nectete/nevidite v cehunskych mediich v souvislosti s WW II nic jineho, nez jak Rusove/vojaci RA znasilnovali a kradli kam prisli.Ono se to urcite delo, protoze to k valkam/bohuzel/ patri. Je zajimave, ze se temer nezminuji Rumuni, tech se zucastnilo osvobozovani CSR docela hodne/z donuceni Stalina/ a desitky tisic jich zahynulo. Rumuni /armada ovsem, podle vzpominek pametniku, maji daleko horsi povest nez Ruda armada, at jako spojenci Hitlera v SSSR, tak jako spojenci Stalina/SSSR.Nemam vas rad, Cehuni, porad se vrtate ve starych ranach/krivdach, vsimnete si, zadne vize, pohled do budoucnosti. Blbe ideologicke kecy o diktaturach a diktatorech, diktator Tito v mnohonardnostni Jugoslavii vnutil internacionalismus a kazde vytahovani starych krivd/nacionaismu se tvrde trestalo. A vime moc dobre jak to tam dopadlo po exportu „demokracie“.
   Proc to vlastne pisu, mlaceni milionkrate vymlacene slamy.
   Cest :-)

   • Pravda, proč tohle vlastně píšete t@d? Pokud jste si všiml, čacký rádobyHeléne neČehúne, my Čehúni jsme začali tuhle diskusi, tohle vrtání „ve starych ranach/krivdach“ až na základě veřejných výroků frau Merkel, které za ono vrtání považovat lze a to vrtání velmi neomalené. Není to vrtání, které bychom vyhledávali a předpokládám, že neslepýšům je jasné, že naopak tyto rány otevírat nehodláme a je to pro nás dokonce málo příjemné, uzavřená záležitost. Obzvlášť, když do toho pletou různí zimní Quislingové svoje relativizování historie…
    A že se málo zmiňují Rumuni? To bude tím, že nám byla desetiletí lita do hlav jedinečnost osvobození Rudou armádou z východu, takže jsme se logicky otočili na západ a málo zkoumáme složení armád východních. Zrovna tak pro většinu lidí jsou RA „Rusáci“ stejně tak jako okupace 68 byli „Rusáci“. A počínaje rokem 1990 rozhodně lze v souvislosti s WWII číst, pokud se ovšem chce, velmi mnoho jiného, než o ruském znásilňování, to je naprostý nesmysl, samozřejmě pokud to přímo nevyhledáváte. Jde jen o občasné, spíše výjimečné zmínky. Intenzivnější až PO polské instalaci sochy rudoarmejce, znásilňujícího Polku, jež vyvolala velké diskuse a protesty z Moskvy.

    P.S. Je obdivuhodné, jak dobře se vám dlouhodobě žije s národem, který nemáte rád, ač vám v oběhu koluje dost jeho krve. Nebo právě proto?

    P.P.S. Pokud jste přehlédl, zdůrazním, že vyznění mé vámi citované věty rozhodně není nijak v neprospěch Rusů a ani to rozhodně nebylo míněno jako jejich kritika…

 3. Důvod proč člověk drží palce Uruguai.Bejvalka a tím pádem všichni naši potomci jsou „guarani de sangre pura“.

  • Jihoameričané a středoameričané jsou hračičkové, střílejí 30 metrů vedle sedmimetrové brány, takže Evropa je převálcuje. Snad jen Argentina hraje na úrovni, že by mohla konkurovat síle Portugalska, Španělska a Německa.

 4. Jak se asi může cítit úředník,který dal sta tisícový úplatek na to,aby se stal zbytečným státním úředníkem s tím,že ten úplatek se mu vrátí v podobě korupce při rozdělování zakázek….a teď mu do toho nějaký Zeman s Pochem házejí vidle.To je seriál na pokraćování.

 5. Pár aktualit :

  Včera v ČT nějaký práce se štítící poskok presentoval české úspěchy ve zbrojním průmyslu. Češi mají být na co hrdi, proto je těžko pochopitelné, že ten manager neuvedl kvalifikovaný odhad, kolik lidí je ročně českými zbraněmi zabito, aby si mohl člověk spočítat, jaký profit přináší jeden „česky“ odbouchnutý.

  Ke slovu se přihlásila opět atomová Drápová a po zavětření východním směrem zjistila, že ten prach z Černobylu není nebezpečný. Hláška zapadá logicky do spousty jejích úletů, které pravidelně umisťuje v ČT, kde je bez jakéhokoli důvodu dokonce považována za experta pro vývoj JE a energetiky vůbec.

  A ještě Putin – Merkel : Zatímco Putin opět suverénně zvládl debatu s lidem, osmělila se německá demokracie konečně k „dotazům na kancléřku“. Neptali se ale obyčejní lidé, ale poslanci, a presentovali se jako připokakaný houf, bojící se o vlastní bydla. Bída, která snad nemůže být horší, se zvrhla do Merklové nostalgické vzpomínkové oslavy Volkskammerdemokratie. (Ale i tam bylo ke konci DDR víc živo, nežli při této ubohé šaškárně).
  A jak to žalostné chcípání demokracie v Německu ukončit? Pro české domorodce asi těžko uvěřitelné, ale mnoho závisí od fotbalu. Jestli ten nedopadne, pro což mluví mnohé, mohlo by to i tu Merkel konečně poslat za duny na polské hranici, jinak bude šaškovat v Berlině až do úplného vítězství AfD a definitivního rozbití EU.

  • Sakra ten Sudetáček je managor non+ultra!
   ,,Včera v ČT nějaký práce se štítící poskok presentoval české úspěchy ve zbrojním průmyslu. Češi mají být na co hrdi, proto je těžko pochopitelné, že ten manager neuvedl kvalifikovaný odhad, kolik lidí je ročně českými zbraněmi zabito, aby si mohl člověk spočítat, jaký profit přináší jeden „česky“ odbouchnutý.“
   ———————————

   Nevím , kdo je,, práce štítící poskok“ …..nedíval jsem se .
   Zima se práce jistě neštítí , chrlí za peníze zTomášské kanceláře Landu denne desítky protičeských výpadů beze smyslu§
   Možná , že by místo prosazování protičekých pamfletů, kterými zde zamořuje diskuzi mohl spočítat
   kolik ,, odbouchnutých “ ma na kontě emerický vojensko – průmyslový kompex v celém světě!
   Větší volovinu jsem nečtl. A on si sám na sebe tak zvykl , že se ani nestydí!

   • Pentagon má roční ozpočet 7 000 000 000 Usd\ více než zbylá polovina světa\ vojesko -průmyslový komlex jede na plné pecky.
    Zkus to , Zímo , tedy přepočítat na počet ,, odbouchnutých!…..
    ……ale na to by ti , ale tvoje malá násobilka nestačila

    • Máte tam řádovou chybku o dvě nuly reale, máte 7 miliard. Loni to mělo být 610 miliard, takže spíš to bude čísílko: 700.000.000.000… ;-)

     • Byl to moje chyba , omlouvám se. Zapoměl jsem za sedmičkou dvě nuly.Na příští rok je k podpisu těch 700 000 000 000 usd.

      • Ty dvě nuly jste nezapoměl, máte je přeci napsané na dveřích od obýváku.

       BTW : Za Vaše chyby se neomlouvejte, to byste se nedoomlouval.

       • real
        Čvn 18th, 2018 at 20:45

        Od tebe trapné , jako vždy !
        Opět urážky a žádná odpověd!Pouze jsem poukázal na tvojí nesolidnost k výpočtům , když píšeš :
        ,,…proto je těžko pochopitelné, že ten manager neuvedl kvalifikovaný odhad, kolik lidí je ročně českými zbraněmi zabito, aby si mohl člověk spočítat, jaký profit přináší jeden „česky“ odbouchnutý.“…
        a nějak zapomínáš kolikrát více je ,, odbouchnutých“ emerickými zbraněmi v poměru ve výrobě zbraní mezi ČR a USA.
        Opět jsi mimo mísu \ asi jsi právě na hajlu \ a nic k věci. Tak se snaž , alespon trefit do té mísy OO!
        Chucpe Sudetáku!

 6. Včera večer se ČT pokusila poměrně úspěšně vnést trochu přehledu do německého chaosu kolem splodin. Opět se ale ukázalo, že to s českými profesory není jednoduché. Byl tam nějaký sociolog ekologie, nebo ekolog sociologie a ten ještě suverénně ovládal socialistickou opatrnost, tedy výroky se silnou neutrální a neškodnou komponentou, které mu zřejmě umožňují flákat se po zbytečných kongresech, jak skromě, ale viditelně naznačil.
  Popsaným stylem rutinně tu hamburgskou pitomost (o spoustě ještě mnohem větších blbostí z tematu se ani nezmínil) zaonačil a když bylo potřeba, tak sáhl po nepravdě, možná i lži.
  Tak viděl příčinu Diesel-skandálu v tlaku na výrobce a naznačoval jako původ známé adresy, které se v Česku tak „líbí“. To jednoznačně pravda není: Jako příčina toho svinstva byly neomylně identifikovány dva zdroje : 1) kriminelní energie podporovaná arogancí managementu VW, 2) otevřená blbost této party, která se nezastavila ani před opakovaným podvodem.

  A spec. k těm dvěma silnicím v Hamburgu.
  Inteligentní opatření je, že do té pro Diesel-osobáky zavřené silnice smějí ti, kdo tam bydlí (to tak v jiných městech není). Blbost ovšem je, že je vyznačená objížďka, která vede z jednoho konce té ulice k druhému, je delší a zasviňuje sousední městský prostor.
  Ten celý humbuk je patrně výsledkem aktivního osazenstva domu důchodců, vedeného nějakou svižnou aktivistkou s brýlemi proti slunci ve vlasech (bez ohledu na počasí), která disponuje balíkem hlasů.
  A právě v Hamburgu je celý ten nesmysl a selhání politiků obzvlášť zřejmé, již např. kvůli oddechovým křižníkům, topícím ne dieslem, ale těžkým dieslem bez jakéhokoli filtru a nějaký takový kolos nahrazuje stovky D-aut a zajíždí tam každé tři dny nový.

Stránka komentářů
Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.