PolitikonII

Update: Čvc 15th, 2015

bo prvni zmizel v propadlišti dějin (komentáře jsou, ale zobrazit se nedají)

  1. V Polsku se včera přehlíželo. A jak epochálně.
    V ČT si toho dokonce všimla i korespondentka NP Petruška, a to coby čelní činovnice na novodobé dějiny. A v tom byl opět problém. Ovládala sice údiv nad polským přístupem k armádě, ale s tou faktografií to nějak nefungovalo. Nedokázala vysvětlit vlastně vůbec nic.
    Na té přehlídce jsem zahlédl i symbolickou účast Bundeswehru s vlajkou s orlicí, ale žádné zastoupení ČA jsem neviděl a ani o něčem takovém neslyšel. (To velké přátelství V4 patrně tak daleko nesahá).

    Vzhledem k tomu, že Poláci slavili vítězství nad bolševickou přesilou, které rozumí, jako záchranu Polska a Evropy před komunismem, bylo by trapné, kdyby se tam motali Češi, kteří tehdy profitovali z vydírání Polska v Těšínsku a postavili se na stranu bolševiků, když šlo o transport zbraní na obranu Polska proti SSSR. Později v Angii v kontaktu se Sikorskym dělal Beneš „mrtvého brouka“, o ničem nevěděl a vlastně zajistil transport přes Slovensko. Trapné to bylo a trapné to zústane, na víc nemáme.

    BTW : K tomu ještě přijde, že Sikorského smrt je velmi podivná záležitost s českou účastí a že Poláci si váží výkonů vlastních vojáků např. s Japonci na Monte Casinu atd. úplně jinak, nežli Češi a to ještě pod „Benešovskou ideologií“. A o tom mohla Petruška klidně pohovořit. Nechtěla, chce nejspíš dělat karieru.

Stránka komentářů
Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.