Kniha přání

Update: Čvn 15th, 2010

Změna:

od května již nebudou žádné finanční příspěvky akceptovány, prosím neposílejte, budu je posílat zpět.

Děkuji, admin.

Vážení přátelé, bohužel času mám čím dál tím míň a jsou dny kdy sem nemohu ani nakukovat. Prosím namísto psaní sem mi rovnou posílejte maily na patrik<zavináč>ceskybrod.net. Na příspěvky zde budu reagovat v řádu 10-14 dní (náhodně) , na maily v řádu desítek minut až hodin. Děkuji za pochopení.


děkuji všem kdo nám pomáhají udržet toto fórum v provozu.
 1. Protože si uživatel Real moc přál abych to tady vypnul, a uživatel mils měl podobná přání, bude se muset tento prostor, tedy np-diskuze.cz bez nich prozatím 7 dní obejít. Třeba se za tu dobu naučí diskutovat k věci namísto vyvolávání a eskalování osobních konfliktů.

  • O.K. — Jinak to v daném případě nejde! (Možná, že to mohlo přijít i o něco dřív)

   • Nevím ani proč, ale v hlavě mi rezonuje mravoučná povídka ze slabikáře/či čítanky pro druhou třídu?/, jejíž poučení bylo „Půjčit musíš tak, aby druhý mohl přijmout!“
    Čím to, že Vaše příspěvky, byť mluvou sofistikovanější, jsou významově podobné těm, kterýmiž se častuji mils s realem?
    A mohu-li se zeptati slovy klasika: „„Sloužíte už dlouho aktivně?“ otázal se desátníka jako
    mimochodem jednoroční dobrovolník.

    • Prominte, ale já se ,,nečastuji“, ale vždy pouze odpovídám na invektivy a uvádím věty vytržené z mého kontextu na pravou míru!

    • Pro Soliter : Když sám „nevíte“, tak je těžké s Vámi něco rozebírat. Ostatně, to je ten český diskusní problém: Nejenom ženy mluví rychleji, nežli myslí. A k tomu přijde ta touha po harmonii, jednotě kolektivu a o nějaké výměně argumentů nelze hovořit.

     • Ono se pane Zimo těžko co vyměňuje, když máte každý argument podepřen vždy adjektivem český a zásadně v negativním smyslu. Ve vašem pojetí to vypadá, že my Češi můžeme za všechno zlo tohoto světa. Samozřejmě my Češi s výjimkou pana Zimy…

      • Pane Pešek, zkuste přeci být trochu uvolněnější, méně zapšklý, nevycházejte prostě z toho, že chce kde kdo Čechům ublížit, dovolte si i trochu sebeironie. Podívejte se, čemu jsou Češi vystaveni : Tak tu máte ČT. Já mám asi smůlu, ale když se na ČT24 krátce kouknu, hned zachytím nějakou blbost. A to nemyslím ty v komix-stylu praktikované výklady dějin figurami, jako Kučera, Stehlík, Žáček, ale i solidní lidi. Např. Moravec, si vzpomínám v tom jeho „Kde domov můj“ : právě vyprávěl, co všechno řekli o Češích nějací církevní hodnostáři, politici, …, ale ani on se neodvážil říct, co o Češích řekli Marx a Engels. Ale i v „maličkostech“ : Zapnu ČT24 a sedí tam Zahradil, už to by se normálně smělo stát pouze ve speciálních pořadech, ale tady si kecal rozumy. Vyvíjel nějakou uprchlickou teorii a tvrdil „Němci neměli žádné kolonie“. A tak mohu pokračovat. Divíte se, že to vypnu a neberu Čechy tak úplně vážně?

       • Pešek
        Srp 13th, 2018 at 10:58

        Rozhodně nejsem zapšklý a nemám pocit, že kde kdo chce Čechům ublížit. Ten pocit mám jen z vás pane Zimo, že vám nic jiného ani nějak moc nejde…

       • I-Worm
        Srp 13th, 2018 at 10:58

        Jistě se nediví, vždyť my tu jednoho „takyčecha“ rovněž nebereme vážně…

       • M. Zima
        Srp 13th, 2018 at 11:19

        Ale berete, jenom si to nechcete přiznat, ale, co je horší, vy ty jeho šaškárny i platíte, v tom už máte rutinu.

       • M. Zima
        Srp 13th, 2018 at 11:24

        Pane Pešek, máte o tom mém ubližování nějakou konkrétnější představu, nebo jde o pocity a dojmy z nějakých seáncí s Českou ligou plného půllitru a pod.?

       • Pešek
        Srp 14th, 2018 at 10:29

        No vidíte, jak nesmyslně plácáte pane Zimo. Já tedy rozhodně nenaplňuji vaši klišózní představu o Češích neb nejsem členem žádné ligy, pivo a fotbal nesnášejíc. Jinak k němu dochází při každém užití slova Čech, český z vaší klábosnice.
        Nicméně neohlížejte se na moje pocity a klidně v tom pokračujte, jistě jste si vědom, že vizitku vystavujete sám sobě a tu kýženou výměnu argumentů tím rozhodně nevzbudíte…
        Přeji pěkný den.

       • M. Zima
        Srp 14th, 2018 at 20:05

        Pane Pešek, pro dnešního českého domorodce je typické, že takové výstupy, jako ty Filipovy kydy o invasi, mu v podstatě nevadí. Mě ano.

       • I-Worm
        Srp 14th, 2018 at 21:03

        Otázka je, co si ten hňup od toho slibuje. Že mu ve volbách přibudou hlasy? To není tak jednoduchý, vono placenýho diskutéra lze snadno kontrolovat, ale voliče? Jak?
        A přitom mně z těch komančů připadá ještě nejchytřejší! Kdyby měl jen trochu „filipa“, tak sepsáním toho článku pověří nějakou provařenou figuru, třeba Semelovou…

       • Pešek
        Srp 15th, 2018 at 08:21

        Řekl bych, že i tady trefujete kozla pane Zimo. Pro českého domorodce je typické, že mluví česky a bydlí v Česku. Nic moc dalšího. Pokud bych vzal váš plk za relevantní, logicky by měla Filipova strana poněkud více procent. Kromě toho mě ubezpečujete, že se asi nestýkám s typickými domorodci neb znám jen jednoho takového, kterému nevadí Filip a jeho partaj obecně. Všem ostatním mým známým ano, takže vítejte.
        Ony výrazy jako je „typický, typicky český“ a podobně, včetně užití pro jiné národy jsou velmi ošidné a svědčí podle mně jen o snaze autora po zjednodušení, popichování či přímo dehonestaci takové skupiny. Ono totiž nic takového neexistuje…

       • M. Zima
        Srp 15th, 2018 at 11:24

        Pane Pešek, Následkem dobrovolně volené isolace (nejenom prostorové, ale i mentální) vyvinul pochopitelně český domorodec některé charakteristické vlastnosti. To neznamená, že tyto vlastnosti mají všichni, ale většina. K té isolaci přijde ještě mentální blízkost k východnímu absolutistickému myšlení. To se projevuje nejenom v akceptanci k takovým figurám, jako kLaus, Filip, Babiš, .., ale i v každodenních detailech. Např. :
        Od včera večer zase seděli lidé před nějakým ouřadem, aby měli výhodnou posici při přidělování úvěrů. Kde to jsme, že čeští domorodci nejsou stále ještě schopni aplikovat civilisovaný otevřený přidělovací systém, podle stanovených kriterií? Vám to nevadí, mě ano. A když už jsme u těch peněz : To je neschopnost sama, kombinovaná s idiotskou hrdostí na Korunu. Naštěstí skutečně české banky neexistují, jinak by se peníze posílaly v dopisech, jako za socialismu, ale i tak je převod peněz do Česka neuvěřitelný proces. Hrdě odmítáte evropské postupy, ale do EU se kakáte. Proč nejste alespoń v tom konsekventní?

       • M. Zima
        Srp 15th, 2018 at 11:43

        Pro i-worm : To vidíte úplně špatně, nebo lépe řečeno nevidíte vůbec nic.
        Pochopitelně jde u všech těch hlášek o to, legitimizovat a „přelakovávat“ normalisaci. V ČT jste mohl slyšet mladíka, který vyprávěl, jak Dubček obelhával Leonida, popíráním tzv. kontrarevolučních jevů. Ten vykulený mladík tím připravoval půdu pro přiznání existence kontrarevoluce a tím pro oprávněnost intervence. A takové výstupy jsou stále častější. Je lehce průhledné, že má být Dubček demontován a Husák glorifikován. Účel : Normalisace má být presentována, jako v dané situaci nejlepší řešení a ten ksind, který normalisoval (předkové dnešní smetánky), to mají být zachránci před horšími poměry.
        Proti tomuto svinstvu stojí jenom pár singularit. Ten typický český domorodec to bude zase akceptovat. A to mi vadí.
        BTW : Na NP má dnes Neff recensi nějaké knihy o `68. Ta kniha může být O.K., ale to pojednání je typická česká fuzzy mlha. Neříká vůbec nic konkrétního, jenom plká o novém pohledu. A ten jsem právě popsal.

    • Soli, napadají mne dvě odpovědi na tvou otázku – ve stylu tety Kateřiny: Na hrubý pytel … a Jak se do lesa volá …
     Faktem je, že Patrik je zde domácím pánem, a tak bych doporučil pro jeho hosty knihu Milana Kundery … nebo alespoň její název: „Nechovejte se tu jako doma, příteli“
     Howgh!

 2. Tak me napadlo, zda by admin/ac hodne zaneprazdnen/ nemohl vytvorit rubriku „zlaty fond RATAFAKA“, jako prvni „zlate“ prispevky bych si dovolil zkopirovat nazory nasich soudruhu spolu“diskuteru“/viz nize/. Cest :-)
  ——————————————————-
  real
  Oct 30th, 2017 at 21:33
  Odpovědět | Citovat | #8
  Zajímavá kombinace , ale není tak šílená , jako -když se, Milane ,spářila tvoje zhulená matka s rotou opilých vojáků! A z toho vzniklý záprdek , co se měl utratit po narození. Ted duševně zatěžuje pravidelně Bohnice s demenčními chorobami, jako zátěž pro ty , co platí pojištění!Jsi duševně zatížený , to vědí všichni tady i v tehdeším režimním rozhlase . Tehdy bylo směrné číslo pro blby. Dnes by ti tam nedali ani slanou vodu a letěl by jsi s kopancem do prdele zavřenými dveřmi!
  Jinak by jsi dnes byl na inkluzi!

  mils
  Oct 30th, 2017 at 22:17
  Odpovědět | Citovat | #9
  Ty arabskej čůůůráááku, máš štěstí, že tě nemám po ruce. Ty zmrde, tvoje matka – vyhlášená syfilitická konkubína v Izraeli – dávala za pár šekelů kde komu. Mám zjištěno, že tvých 5 syfilitických sourozenců skončilo v chudobinci a ty v ústavu pro choromyslné, protože syfilis se u tebe zkombinoval z mongoloidní úchylkou, čímž se vysvětlují tvoje tendence psát dlouhé komentáře ke každému hovnu, ve kterém si smáčíš svůj odporný rypák.

 3. Použila jsem v komentáři neslušná slova a komentář spadl do spamů.

 4. Mám dotaz. Všiml jsem si, že vpravo dole zmizely reklamy. Možná se to tady probíralo, ale pokud ano, tak jsem si toho nevšiml. Takže se ptám admina Patrika: Jaký byl důvod k jejich odstranění? Nějaký technický? Nevhodný přístup AdSense? Téměř nulový výsledek? …

  Zajímá mě to, protože jsem nad něčím takovým taky přemýšlel.

 5. Admine, GSM, vím, že Tě otravuju, možná i protivně, ale jest následujíci prosbice nejen pro mne důležitá, ale i pro imho pro všechny účastníky zdejšího zájezdu.
  K meritu >
  V dobách třetihorních zde bývával, před big bandem, souvisejícím s neúspěšnou instalací GRAVELU, resp. jeho Adminovské verze, KALENDÁŘ!
  Po tomto BB odsud zmizel, pak na žádost-stížnost Pirenského a mojí maličkosti, chvíly, cca 4,914914941941 zde visela pod autorským rejstříkem jakás nedobitná zpitvořenina, složená ze miniaturních sprostých obrázků, vídaných na vratech selských stavení, kombinovaná podle generátoru nahodilostí s kolečky, se záhadnými symboly uvnitř těchto.
  Pokud to byla nová verze majského kalendáře, zaměstnals mnoho generaci historiků a záhadologů, kteří, dobře placení z Vašich daní, zajisté jednou tuto záhadu rozlousknou a předají urbi et orbi Tvou dobrou zprávu o novém začátku světa a raťafáka.
  Tuším včera se však stala nepředvidatelná a dosud nevídaná věc. I tento kalendář, prozkoumávaný stovky špičkových vjedců, od Aljašky až k Sachalinu, si šeptali tu otřesnou novinu.
  KaLeNdÁř beze stopy zmizel.
  Tisíce zklamaných lidí, kteří spoléhali, že v něm najdou to co tam kdysi poznamenali (číslo na plynaře v připadě úniku, poslední menses, poznámka, co bylo včera k večeři, etc) byli náhle bez těchto informací.
  Spontáně začlo docházet k hromadným seppukám, několik explozí norského, vysoce explozivního zemniho plynu srovnalo se zemí celá sídliště, mnoho žen nechtěně otěhotnělo, a několik dementních důchodců se otrávilo opakovanou aplikací toho stejného salámu, pocházejícího s Bábišova imperia, zakoupeného v Ajnštajnu Intersparkovém.
  Když škody začli přerůstat miliardovou hranici, byla ustavena vládní komise, jejimž předsedou se stal, v té dobje takřka neznámý, údajně již notně profláklý m.kalósek.
  Ten okamžitě nařídil, pod hrozbou sankci, odlet veškerých letadel, pendlujících mezi Kyjevem a Prahou, jež v té době měla periodu častějši než pendolíno, z důvodu rizika únosu kalendáře do zahraniči.
  Veškerá světová média měla na titulní stranách pouze ten jedinný nadpis.
  Byl ve čtyřiašedesátce versálce a zněl :

  ADMINE, TAK KDE JE TEN KALENDÁŘ

  GSM

 6. Přátelé, také jsem se modlil za svou vnučku:
  Byla na setkání se spolužáky. Má již 18 a půl roku, může pít alkohol, a tak v noci ze dne 21. na 22. června ve 3 hod. zvoní u dcery a zetě současně mobil. Dcera první vzala telefon a dovídá se: Petra si zlomila nohu. Rychle budí manžela a jedou pátrat, co se stalo.
  Nikdo nic neviděl, nikdo nic neví, ani vnučka neví, co se stalo. Spadla ze střechy hasičské zbrojnice! Výška 4 až pět metrů a spadla na beton. Věřte anebo nevěřte, dopadla, jak nejlépe snad mohla dopadnout. Spadla na levé stehno, které se zlomilo, pomáhala si levou rukou, která se také zlomila a brnkla bradou o zem, dvojnásobá fraktura čelistí. To je vše. Dali ji na úrazovce dohromady a od minulé středy je doma! Opět používá facebook atd. V sobotu jsem byli u nich, chodí dobře o berlích.
  Nevěřím zbytečně na zázraky, ani nerad mluvím o Prozřetelnosti a považuji se přitom za věřícího člověka, ale děkuji Bohu! Když si uvědomím, co se vlastně stalo a vnučce se mnoho nestalo…
  (poprvé se vnučka opila a mohla to být její smrt…)
  Neustávám se modlit, občas ráno celý růženec. Modlil jsem se za švagra, letos v březnu ho meningokok zdolal, měl 76 let. Předtím měl těžkou dopravní nehodu 20letý synovec a já jsem nedávno hleděl, že se již pohybuje normálně, dlouho používal berle, francouzské hole…
  Nikomu nic nevnucuji. Já jsem se usmíval, když má maminka s oblibou četla Otce Pia a nyní sám mám šikovný jeho portrét u postele, který jsem si dovezl z Pietrelciny. Nejen ve stáří člověk hledá psychickou sílu…

  Luno, chápu Vás. Co Vás postihlo, to je to nejtěžší… Lidská psychika je nevyzpytatelná. Radit nedokáži, ale beru Vás mezi své upřímné přátele a budu na Vás myslet, ať vše překonáte!

 7. Měla bych takový nápad…třeba usoudíte, že je hloupý, ale já bych moc chtěla , abyste tady pronesli – napsali – pár slov, větu, dvě…něco, co povzbudí – jen tak do větru – třeba to berte jako odpověď na úvodník – nebo jak chcete – jsou chvíle, kdy to někdo potřebuje – teď jsem to já……………………..

  • Milerád, milá Luno. Ať už vás sužují neduhy nebo rozšiřují duhy, pamatujte si, že nikdy není tak zle, aby nemoho být hůř a proto si važte a radujte se z chvil, kdy ještě nejhůř není.
   Aber ohne sranda – nesídlím daleko od Vás a kdybyste potřeboval s něčím pomoci, něco podržet, přinést odnést, atd, atp, nežinýrujte se !

   • Slabá chvilka, Zebro, Soli, Fany, Zeolite. Myslela jsem, že to zvládnu, ale je to potvora, má to sílu. Vydržím hodně moc, zvládnu ještě víc, ale tohle mě převálcovalo. Je to pět týdnů, co jsem pochovala dceru. Je to divný, reakce přišla až teď. Neustála jsem to, promiňte! Asi jsem to teprve teď pochopila, uvěřila. Momentálně jste ku pomoci vy. Jinak kolem mě současně nikdo není. Proto ten zkrat….. Nemyslím, že někdy bude ještě hůř.
    Zeolite, s rakovinou jsem si taky zaválčila, vím, jak vám je.

    • Ježišmarja, upřímnou soustrast, to jsem nevěděla a je mi to moc líto. R.I.P.

    • Luno, upřímnou soustrast…

    • To je mi lito, bohuzel, jinak nez sama se z toho nedostanete, tak se drzte.

    • Na to nelze nic říci Luno,
     je mi smutno s Tebou, fakt.

    • Upřímnou soustrast, Luno.

    • A daughter may outgrow your lap, but she will never outgrow your heart.

     Uprimnou soustrast.

     • To jsou ty chvíle, kdy si velmi přeji, aby nĕjaký ten Bůh a nebe byl a bylo.
      Vím, kolik skvĕlých lidí bych tam potkal.

      • Však ono Nebe je. Tady na Zemi. Tady a teď. A Bůh samozřejmě je také, ale to je jen pro materialisty. Pámbíčkáři v Boha nevěří, to je výsada a dar vědecky založených/m lidí/em.

       • Milda
        Čvc 9th, 2013 at 21:40

        Žijeme jenom proto, že lidstvo se proti přírodě, která nechává přežít jenom ty nejsilnější jedince, sdružilo. Jsme druh, kterému je nejlépe v tlupě a máme-li štěstí, najdeme si tlupu s podobnými názory a kulturou, které máme i my. Neštěstí si nevybírá, krutá příroda stále vybírá svoji daň. Zmírnit to může pouze blízkost ostatních, podobně ohrožených- nikdo z nás si nemůže být jistý, že se mu neštěstí vyhne. Proto je solidarita v neštěstí to nejdůležitější co může člověk mít. Komu tento pocit, tato potřeba chybí, ten žije proti ostatním lidem, je to vyvrhel lidské společnosti. Náhradou za ztrátu blízkého člověka může být pouze ještě užší přimknutí se k těm zbývajícím blízkým.

    • Luno, naopak, silná chvilka. Je dobré, že se o svůj žal dovedeš podělit. To Ti pomáhá. A pomáhá to formovat i nás, já Ti za to děkuji. A dobré je že v tomto prostoru jsou další bytosti, které nejsou k tomu netečné, ale sdílejí, neboli se to rozloží na vícerá bedra. A my Ti pomáháme rádi. Indiáni v takové situaci dělají přesně rok jako by ten potomek dále byl s mimi, prostírají mu apod. A jeden rok je taky zhruba doba ta nejsilnější bolest odezní . Zažili jsme to v rodině taky. Dá se s tím žít. Dá se to překonat. Mě to naučilo mnohé. Učí mě to dodnes. Nebylo to zbytečné. … napsal jsem násobně více textu a opakovaně následně smazal… a ani tak si nejsem jist zda zbylo jen to podstatné. Slovy to vyjádřit asi nelze. Ale budu na Tebe myslet, posílat energii, aby to bylo lepší a snesitelnější.

     • Ano. Uzavřel jsi to za mě pěkně, Patriku. Děkuju a jsem vděčná všem. Je ráno, slunce svítí, tak jdu dál. Píšeš, že indiáni truchlí rok? Tak málo. Indiánka nejsem, musím si to nějak porovnat, je to fuška. Člověk si musí v hlavě přestavět tolik pocitů. Vůbec jsem netušila a ani si nedovedla představit, co matku čeká „po TOM“. A to jsem se na TO připravovala dva dlouhatánský roky. Ach jo, život ani smrt nejsou peříčko. Slova na to fakt nejsou. S posílanou energií bych souhlasila, ta funguje!
      Jenom porovnávám – umřeli mi máma, táta, manžel – vždycky to bolelo – ale nesrovnatelně míň než teď. To je jediný slovy sdělitelný zjištění. Nikomu nepřeju, aby to musel prožít.

  • Luno, věřte, že za ušmudlanou slupkou zdejších „politických“ harcovníků, se většinou skrývá čistá duše, která umí milovat, odpouštět a hlavně pomáhat. Někdy slovem, někdy skutky, ale nezištně. My už jsme tací…. ;-)

   PS.: Zítra má svátek Libuška, nevím, kolik jich zde je, ale i tak jim přejí vše nejlepší. Libuše je i naše významná historická postava a z těch současných bych si dovolil připomenout Libušku Šafránkovou. Trochu se známe a když se občas potkáme, tak ona dokáže člověka nabudit. Či povzbudit? Ale to je vcelku jedno.

   Tak že Libky, Libuše, Libušky ….. na zdraví :)

  • Luno, Zebra Vám nabízí v rámci možností pomoc. E-mailovou adresu na mě znáte, Áčkem jsem na Vinohradech do 15 minut. Byl jsem na biopsii prostaty, výsledek budu zná koncem měsíce, zadek mám docela sevřený. I když negativní zpráva má platnost pouze asi tak 6 měsíců. Kuráž si beru z přátel na Floridě, jsou to Češi, ale Američané jsou jaksi odolnější – mluvím o sobě! Hodně pozdravů na Vinohrady. :-)

  • Luno, sdílím s Vámi ztrátu nejbližšího člověka, která se tak těžko chápe, vysvětluje. Jste silná osobnost, zvládnete to. K tomu Vám přeji z celého srdce dostatek fyzickych i psychickych sil. Mému otci kdysi v podobné situaci velmi pomohly rozhovory s knězem u Pražského Jezulátka. Ten chápajici člověk mu hlavně dokázal naslouchat a dodat víru ve smysluplnost dalšího života. Držte se !

Stránka komentářů
Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.