Politikon

Update: Jul 15th, 2015

Rubrika pro politiku a ostatní společenské události. 15.7.2015 se odporoučela do věčných lovišť. (komentáře na serveru jsou, ale nezobrazují se na této stránce, chyba v databázi)… Použijte PolitikonII

 

 1. Jenom dement může prohlásit, že hospodářsky je Rusko pro ČR 10x důležitější než Francie.

 2. „Miloš Zeman sbírá hlasy převážně mezi staršími voliči zejména nad 60 let a také voliči z venkova, z menších měst a spíše s nižším vzděláním. Jiří Drahoš je přesným protipólem v tomto ohledu,“ sdělil ČT analytik TNS Kantar Pavel Ranoch.

  • Coz lze prelozit tak, ze volic nad 60, z vesnice, anebo mensiho mesta je debil…jen vice takovych vyzkumu, at ma Milos jiste uz prvni kolo!

   • Prostě zkušení lidé volí zkušeného politika … a na vesnici se musí makat – ve městech se přesouvají sloupečky Excelu ;-)

    • Anebo lidé životem zklamaní volí sebevraždu … mně se prostě nechce, opravdu, nechce věřit, že by pouhé dvě vlády (nota bene ani jedna se nedokázal udržet celé čtyři roky!) mohly ze svých inteligentních voličů nadělat blby. Není snad mnohem věrohodnější teorie, že dva, tři roky moci udělá z pana slušného hajzla a blba? Zvláště, když díky té moci mu pod nosem zavoní [cenzurováno] …

     • Zklamání životem není důvod ku sebevraždě. Raději to ponechme stranou.
      Zároveň jest potřeba říci, že vláda nemá na inteligenci voličů sebemenší vliv.
      A na závěr, „pan Slušný“ se nepřemění na hajzla jen proto, že o něčem konečně rozhoduje a má na něco vliv. Podstata věci je jiná.

     • Máte-li na mysli onoho pana Slušného, pak to snad není vůbec o moci z hlediska funkce státnické, ale o moci dominantní, vyplývající z vaší poslední cenzurované věty, ono se prý říká, že dobrá [cenzura] táhne víc, než traktor. Mně přijde, že se k té vůni ještě přidalo něco latexu a důtky… ;-)

   • Přesně tak to lze přeložit – výjimky samozřejmě se nepočítají. Zemanovi by v prezidentské volbě dalo hlas 41,5 % lidí, mladí jsou zastoupeni minimálně. To víte, starého psa nové kousky nenaučíš, Zeman to má jisté, primitivům jeho trapné vystupování imponuje.

    • A u Babise je to to same…to ma ovsem vzdelana inteligence z velkych mest smulu, dalsich par let ji budou vladnout 2 komunisti, estebaci a ovarove. Nic lepsiho si nedokazu predstavit. Jo a k tomu Gazdik predsedou imunitniho vyboru, to nema chybu, jeste chybi Okamura jak sef bezpecnostniho vyboru a noblesni inteligence se muze stehovat do Koreje (Jizni). Hlavne ale at se netvari, ze ji tu nekdo nuti zustat.

     • Není to tak, že prezidenta volí poněkud jiný elektorát, než jednotlivé strany? Řekl bych, že se to dost dobře nedá slučovat…

     • Je to tak, souhlas. Až na toho předsedu imunitního výboru – tam už úřaduje komouš Velká píča (Grospič).

      • Není to náhodou jen Velkej Pijan? ;-)

       • I-Worm
        Nov 23rd, 2017 at 15:32

        To je otázka pro jazykovědce. U nás na Moravě je třeba mužskej rod „pičus“. Ale jako pijan by to zase musel bejt „píč“. Zase třeba „koňa“ není kobyla, ale pěkné děvče. Já bych tady dal spíše na tu milsovu interpretaci…

       • Pešek
        Nov 23rd, 2017 at 17:04

        Nejen píč, i pitel by mohl být…

       • I-Worm
        Nov 23rd, 2017 at 17:10

        To je ale, Pešku, čehúnské, a ještě k tomu z 15. století – říkalť totiž Janek od Zvonu: Dobrý pitel – dobrý bitel!

       • Pešek
        Nov 23rd, 2017 at 19:30

        Jáť jsem Čehúnem rád a na to i hrd… ;-)

    • To je těžký, když naše mladá inteligence selže, a Nepřemluví bábu a dědu…

     • Stát netvoří budoucí mladá inteligence. Budoucí stát tvoří temperamenty a reakce na ně.

      • Šak ´sem nepsal „selhala a nevytvořila“, psal jsem „nepřemluvila“ … jsou čestní, když z báby a dědka vyždímali důchod už při první návštěvě, nabudou slibovat další navíc …

       • občan
        Nov 23rd, 2017 at 17:24

        Akci „bába a děek“ přece neděwlali žádní „mladí“ a také …. neměla žádný efekt. Sranda to byla.
        O společnosti to nic nevypovídá a nemá to žádný vliv na budoucnost.

       • jarda
        Nov 23rd, 2017 at 17:38

        No, nedělali to mladí, to je fakt – dělal to Kalousek, ale bylo to nahráno jako že to je v zájmu mladých ;-)

       • I-Worm
        Nov 23rd, 2017 at 17:38

        To je velmi relativní – jestliže je Mádl o čtyřicet let mladší, nemohu ho při nejlepší vůli nepovažovat za „mladého“…
        Ale začínám věřit ticháčkovi na cenzuru…
        Někdy, asi tak v roce 1970, jsem v diskuzi s bývalým spolužákem s gymplu, tehdá studujícím v Oděsse vyslovil teorii, že naše politická scéna postrádá anarchisty a nihilisty, kteří by to tu trochu „provětrali“, aby naši politici nedělali takové „kotrmelce“… Ovšem on, vzdělanější v tomto směru sovětskou školou opáčil, že to je zhola nemožné napravit, protože všichni klasikové těchto směrů, jako Bakunin, Kropotkin, Něčajev atd. – to jsou samá ruské jména, a od těch se každý Čech v té době odvrátí zhnusen, aniž by si připustil, že by jejich studiem našel užitečnou inspiraci.
        Vzpomněl jsem si na to a pokusil se něco vyhledat … podíval jsem se na
        https://cs.wikipedia.org/wiki/Michail_Alexandrovi%C4%8D_Bakunin a zkusil odkazy na jeho dílo …

       • I-Worm
        Nov 23rd, 2017 at 17:40

        A vůbec, odkdy se ostuda nazývá „srandou“ ?

       • občan
        Nov 23rd, 2017 at 18:04

        To video je tedy čí ostuda?
        Nejspíše těch, kteří ho brali vážně.

       • I-Worm
        Nov 23rd, 2017 at 18:08

        No právě, právě! To byli především Mádl a Issová…

       • jarda
        Nov 23rd, 2017 at 18:44

        Mě to video nějak nezasáhlo, protože jsem ho ještě neviděl, ale už že samotného titulku a protagonistů se mi zdálo, že míří na důchodce 95+ ;-) …
        jiné asi oslovit nemohlo?
        Z čehož se dá usoudit, že to vymyslel ještě větší blbec než samotní herci …

  • Nebylo by jednodušší napsat, že je sbírá mezi voliči, na které ODS a TOPka ser… – no jo, to je ten problém, bylo … ale bylo by to mládeži nepřístupno.
   Ale částečně je ten výsledek výzkumu pro mne překvapující – já myslel, že mezi absolventy „Plzeňských práv“ převažují voliči ODS…

 3. Máničky proti týrání žen
  Hatebreed – To the Threshold
  https://www.youtube.com/watch?v=yKZZHHyNz6I

 4. Tak ve snemovne se uz trochu ujasnilo, jak to asi bude, dnes byla volba jejiho predsedy.
  *
  14:54 – Podle Kalouska se při volbě předsedy Sněmovny ukáže, jaká je ve Sněmovně většina, která chce podpořit projekt prezidenta Zemana a šéfa ANO Babiše na menšinovou vládu bez důvěry.

  16:50 – Předsedou Sněmovny se stal podle zatím neověřených informací Radek Vondráček (ANO). V tajné volbě získal 135 hlasů.
  *
  Ze by tedy mensinova vlada s tichou podporou kohosi? :o)

  • se sedmi (?) poslanci se většina získává dost těžko ;-) …

  • Tady je soudruhu zajimavy clanek o „podnikani“ celnych US politiku v „humanitarnim“ bombardovanim „osvobozenem“ Kosovu, kuprikladu ceska rodacka/ministryne zahranici, Madeleine Albright , ji zalozeny fond ziskal majoritu/monopol ve statni firme telekomunikacich/mobilni telefonovani. Cest :-)
   ————————————————–
   „Asked for comment, former officials involved said their business dealings with the Kosovo government would benefit Kosovars by building a more prosperous economy. “We’re going to employ people, provide training, create exports and help the country grow and develop as a democracy,” said General Clark, who is chairman of Envidity, a Canadian energy company seeking to explore Kosovo’s lignite coal deposits and produce synthetic fuel.

   Lawrence Lessig, a law professor and director of the Edmond J. Safra Center for Ethics at Harvard, said the appearance of “cashing in” risked undermining the prestige of the United States by clouding the humanitarian nature of the 1999 intervention, which was aimed at ending Serbian atrocities against Kosovars.“
   http://www.nytimes.com/2012/12/12/world/europe/americans-who-helped-free-kosovo-return-as-entrepreneurs.html

   • „Telecommunications in Kosovo can be a rough business. In 2007, gunmen tried — first with firearms, then with a mortar attack on his car — to kill Anton Berisha, the head of the telecommunications regulatory agency. He survived both attempts, which took place not long after he awarded Kosovo’s second cellphone license to the Slovenian-owned IPKO. A year later, he became ambassador to Slovenia.

    In 2004, Ms. Albright became a special adviser to the chairman of the board of IPKO, Akan Ismaili, who is now Kosovo’s ambassador to the United States.

    The telecommunications deal is just one of many that Americans have angled for. The biggest infrastructure project in Kosovo’s post-Yugoslav history, a 63-mile stretch of highway connecting Pristina to the Albanian border, was awarded in 2010 to Bechtel of San Francisco in a joint venture with a Turkish company, Enka.“

   • Razim teorii, soudruhu, ze informovanost je velka a v zasade dostacujici a ze kazdy vidi, o co jde. Slovy zpravodajske lisky George Friedmana ze Stratforu: „Abych vedel, co se deje v Moskve, na to tam nemusim mit sveho cloveka“.
    Takze vam odpovim tridne: Mate snad neco proti tomu, ze zahranicni kapital se snazi pomoci obnovit zemi, znicenou zahranicni agresi?
    Cest! :o)

    • A nejde jen o Kosovo, samozrejme, to plati vseobecne.

    • mam pocit, ze soudruh Lessig to moc tridne nepojal :-)
     ————————————————————-
     Lawrence Lessig, a law professor and director of the Edmond J. Safra Center for Ethics at Harvard, said the appearance of “cashing in” risked undermining the prestige of the United States by clouding the humanitarian nature of the 1999 intervention, which was aimed at ending Serbian atrocities against Kosovars.“

Stránka komentářů
Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.