Psí podrbání

Update: Bře 8th, 2010

se tedy přesunulo asi sem…

 1. Ach jo, a je po dešti! Spadlo pár kapek a tak abych šel zalévat – večer se můžu potěšit pohledem na záplavy jinde…

 2. Ruský prezident Vladimir Putin 8. května prohlásil, že je nutné ruské hospodářství „odvázat“ od amerického dolaru. Podle něj je monopol dolaru nespolehlivý a nebezpečný. Odstranění závislosti na americké měně představuje podle něj princip ekonomické suverenity.
  Na otázku proč došlo ke snížení spolehlivosti dolaru ovšem řeší týž článek:
  USA
  V březnu Rusko nakoupilo americké dluhopisy v hodnotě 2,3 miliardy dolarů a celkem nyní drží 96,1 miliardy dolarů v dluhopisech. Je to první nárůst od prosince minulého roku, kdy Rusko naopak snižovalo hodnotu vlastněných dluhopisů o 3 až 5 miliard dolarů měsíčně.

  Zdroj: https://cz.sputniknews.com/byznys/201805167360404-rusko-usa-pujcka-penize/

  Ďábelský plán se podařil!

  • Tak to se pletete, v podstate to stejne dela China a celkem se ji to dari napr. v Africa, kde cinsky Yuan/RMB slouzi stejne jako US Dollar a cirkuluje v obehu soubezne s narodni menou. Pritom China ma nejvice USA dluhopisu. Take EU sveho casu chtela s EUREM vytlacit US Dollar z dominantni pozice mezinarodni meny cislo jedna. Ono totiz pro zeme co hodne exportuji je navazani na Dollar riskantni s ohledem na kolisani kurzu. Velke investicni projecty, coz je zalezitost 5-10 let, napr. pruzkum/priprava/tezba ropneho pole, nebo dul na med, pokud je smlouva dohodnuta v Dollarech a v case dojde ke zmenam kurzu tak to muze byt velky prusvih.Proto se pri takovych pripadech strany kontraktu pojistuji/zajistuji tzv. dolozkou proti kurzovemu riziku. Podobny pripad, ale se svycarskym Frankem, vznikl na hypotecnim trhu,par let zpet, kdy v Polsku/Madarsku si spousta lidi vzala vyhodne hypoteky ve svycarskych francich ale kdyz jejich narodni meny tezce propadly tak se z vyhodne hypoteky stala nocni mura. Soudruh Putin zkratka dela rozumnou politiku, protoze skrze US Dollar muze byt Rusko/China/EU ruzne vydirano.
   Cest :-)

  • Co vám na to říci I-W.
   Snad , aby jste si něco přečetl , aby se vám to nemuselo sáhodloze vysvětlovat.
   http://www.zvedavec.org/komentare/2018/05/7591-dva-poly-menove-politiky-totalni-dolarizace-a-totalni-odchod-od-americkeho-dolaru.htm

  • Zlato, zlato……..Emaily Hillary Clintonové představují opravdový dar k nezaplacení. Když Francie vedla úsilí o prosazení rezoluce Rady bezpečnosti OSN o vytvoření bezletové zóny v Libyi, tvrdila, že jejím hlavním zájmem je ochrana libyjských civilistů (vzhledem k současné situaci v Libyi je třeba oprávněnost tohoto tvrzení zcela přehodnotit). Jedním ze skutečných důvodů vpádu do Libye ale byl, jak tvrdí mnozí „konspirační teoretici“, Kaddáfího záměr dát do oběhu zlatý dinár.
   Bezletová zona-chicht , asi jako v Jugoslávii.

   Jeden z 3 000 emailů Hillary Clintonové, které zveřejnilo ministerstvo zahraničína Silvestra, (kdy se skutečně významné zprávy publikují, aby tiše zemřely) odhaluje, že motivem NATO ke svržení Kaddáfího byla především snaha nepřipustit společnou africkou měnu opírající se o zlatý standard a dále pak snaha ovládnout libyjské zásoby ropy s dolarvým zázemím.

   Předmětný email byl zaslán ministryni zahraničí Hillary Clintonové jejím neoficiálním poradcem Sydneyem Blumenthalem s titulkem „Francouzský klient a Kaddáfího zlato“.
   Z Foreign Policy Journal:

   Email označuje za iniciátora útoku na Libyi francouzského prezidenta Nicholase Sarkozyho, který tím sledoval pět specifických cílů: získání libyjské ropy, zajištění francouzského vlivu v regionu, posílení Sarkozyho reputace doma, prosazování francouzské vojenské moci a zabránění Kaddáfího vlivu v tzv. „frankofonní Africe“.

   Nejvíce překvapuje zdlouhavá pasáž popisující obrovskou hrozbu, kterou tvoří Kaddáfího zlaté a stříbrné rezervy odhadované na „143 tun zlata a stejnou částku ve stříbře“ pro francouzský frank (CFA), který obíhá jako hlavní africká měna. A zde je část emailu, který dokazuje, že NATO mělo pro zničení Libye dodatečnou motivaci (UPDATE: Odkaz byl vymazán, ale zde je webová cache):webcache.googleusercontent.com/… (pozn.: odkaz nefunguje) Našel jsem ten dokument na wikilekas:…už mě to nebaví , jdu něco dělat………
   Ješt s ,, mils“ pozdravem … At žije Trump“ !-chicht……
   ,,At žijí trampové “ s pozdravem k Solimu!

 3. Jinde jsem právě psal o platech lékařů a politiků … ale jsou i horší případy:
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/koupili-statek-zhodnotili-ho-soud-jim-ho-vzal-odskodni-vas-b/r~a9ca1b86418211e8ac3d0cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox-new&utm_content=editor1&utm_term=position-0
  Myslím, že tak debilní rozhodnutí je něco … no nemám slov! Patrně na základě nějakého debilního zákona! Exekutor udělá chybu, ale místo, aby za ni nesl odpovědnost, hodí se to na poškozeného. Statek se vrátí původnímu majiteli (jistě proto, aby novou exekucí byli uspokojeni další věřitelé) a poškozený ať vymáhá náhradu na něm. Jeho nárok bude samozřejmě až jako poslední v řadě – jen ať se soudí, šak súdy sú spravodlivé! A soudci budou kvílet, že nestíhají, protože mají mnoho případů!
  Před časem jsem se zmínil, že jsem málem zažil něco podobného, naštěstí řešení navrhované protistranou bylo technicky nemožné… Jaké jsou platy soudců, a jaké lékařů? Čí práce je důležitější, odpovědnější?

  • Hlavně že Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní.
   Ale co dechová zkouška či rozbor krve u vůdčího berana či přímo u bači? Ha?
   /Veselá příhoda z mého prvého většího vandru- procházeli jsme nedaleko Vrbna p.P. U stezky pod stromem chrápal, šířejíc kořalkový odér, bača. Vedle něj neméně smrdící jeho pes. Když jsme je míjeli, pes líně pootevřel oči, ospale zabafal „Haf, haf!“, připotácel se k nám, kousl mne do lýtka a s opětovným líným zavrčením „Haf!Haf!“ se líně odplížil k bačovi, u kterého pokračoval v chrápání. Zdálo se mi, že stádo ovcí má z toho všeho prču…/

  • Dechová zkouška u ovcí a majitele stáda není sice známa\ ani u kolotuka v nejbližší nádražní stanici\, ale dá se předpokládat , že na určitý čas bude skopové levnější! Hlavně mleté se železitou přísadou pro krvetvorbu.

 4. Teda, ti Rusové jsou šikovní!
  https://video.aktualne.cz/ze-sveta/rusove-poprve-vypustili-postovni-dron-narazil-do-obytneho-do/r~62f93734396f11e885e30cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=videobox&utm_content=editor1&utm_term=position-5
  bejt to americkej dron, tak určitě rozflákne okno a za ním přizabije starou babičku, která se nešla na jeho vypuštění podívat před dům…

Stránka komentářů
Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.