UNRWA: Továrna OSN na palestinské uprchlíky

Čvn 12th, 2018 | Posted by

V souvislosti s ohlášenými škrty v rozpočtu, oznámila nedávno administrativa (číst více...)

 1. Takto obecně mohu ohodnotit kde co. Máte zajisté konkrétní výhrady ke konkrétním vyjádřením v článku, tedy uveďte je.
  Podle mě takhle to skutečně je.

  • Ten článek je stejná ubohost, jako právě v ČT presentované žvásty o utečeneckých kvótách. Že jsou tací ti odporní čeští komunisté se dalo očekávat, ale téměř celý národ, včetně křesťanských politiků (?), to je přeci jenom jisté překvapení.

   Autor článku vidí jenom „oprávněný nárok Židů na vlastní stát“. Skutečnost, že je Israel výsledkem selhání Angličanů, a podvodem na Palestinencích, ignoruje. (U toho serveru to nepřekvapí).
   Jestliže to je skutečně tak oprávněný židovský požadavek, tak jak to, že Židy, kteří si po válce sehnali ve Francii loď a vyrazili do Palestiny se Tomis snažili zadržet, když tam konečně přistáli, tak je internovali, otočili a odvezli do britské okupační zóny v Německu a uvěznili v táborech. Proč musel terorista Begin vyhodit do vzduchu nejenom houf Tomis, ale s nimi i pár krajanů, aby ti Tomis zdrhli z Palestiny jak králíci, atd., když to byl oprávněný požadavek?
   Jednoduše se nechá říct, že to začalo, jako s Československem už u Paříže, kde Beneš obelhal kde koho a takový trik Feisal nepoužil. Tam byl obelhán a podveden on a to je ta příčina, kterou divák ČT nikdy nezaznamená.

   • Jestliže Angličani někoho nepřijali na území, jim svěřeném mandátem OSN přece ještě neznamená pane Zimo, že v právu byli oni a ne Židé. Situace tam byla vždycky složitá, ale v čem spočívá ten podvod na těch tzv. „palestincích“? Neměli oni aspoň zkusit vytvořit vlastní stát na části toho území současně s Židy a místo toho se na ně vrhli, aby na místě zůstal jen stát jejich a dostali ve finále po čuni?
    Možná by bylo lepší místo neurčitého odsuzování sepsat celkový vlastní pohled na věc a tvrzení článku vyvrátit? Možná bychom se poučili a uznali aspoň část vašeho pohledu…

    • Je to jednoduché, Pešku. Palestinci mohli mít svůj stát, kdyby chtěli, protože tzv. Britský mandát Palestina měl být rozdělen na židovský stát a palestinský stát.
     Jenže co se stalo? Palestinci toto odmítli, protože nechtěli, aby stát Izrael vznikl. Proto také hned po vzniku samostatného státu Izrael ho napadlo 5 arabských států, leč dostali všichni na prdel. A nedali pokoj a nedali (jako jeden zdejší debil) a neustále se snažili zahnat Židy do moře. A vždycky dostali po čuni (jako ten zdejší debil), a dostanou i v budoucnu.
     Oni Palestinci svůj stát vlastně nechtějí, vyhovuje jim stav, kdy jsou jakoby diskriminováni. Dolary a eura se valí v miliardách, o nic jiného jim nejde.

    • Napsal jsem Vám, že podvedli Feisala, slíbili mu Palestinu za vstup do války proti Turecku a potom ho zradili, (nechali ho dokonce zalochovat v Egyptě, aby nemohl vystoupit v Paris, ….)
     BTW : Židé měli slíbeno to stejné území, jako Palestinci. Vyhlásili stát na cizím území, což muselo vést k válce. Ještě dnes expandují na cizí území, vyhánějí Palestince z domovů a porušují dokonce smlouvy, které uzavřeli. Když toho bylo příliš, tak israelská armáda část ilegálních osad zlikvidovala

    • Tak nevím , jestli se ,, palestinci “ na někoho vrhli. Oni de fakto neexistovali a tedy se nikoho vrhat nemohli. To může napsat pouze vůl jako jelen. \ nebo myls\.

 2. Tak takhle to ale skutečně není. Celý článek je pouhá propaganda.

Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.