BLÍZKÝ VÝCHOD: Vrcholek ledovce

Kvě 15th, 2018 | Posted by

Americké vypovězení mezinárodní jaderné dohody s Íránem není pouze vyjádřením (číst více...)

 1. Izrael je tak-nějak psychopatický stát. Vztahy mezi USA a Izraelem jsou zvláštní, názory na povahu těchto vztahů se liší. Kdo z těch dvou je hnací silou? Infiltrovali se američtí špioni do izraelské zahraniční politiky a ovládli ji, nebo je tomu naopak? Domnívám se, že tuto otázku vyřešili profesoři Mearsheimer a Walt v knize Izraelská lobby a americká zahraniční politika, která vyšla v roce 2008 (předtím se touto otázkou zabýval Pat Buchanan v článku „Čí válka?“, publikovaném v roce 2003: Je to Izrael, který vtáhl Spojené státy do válek, které nebyly v jejich strategickém zájmu, a které ve skutečnosti ohrožují národní bezpečnost USA. Bylo to tak v Iráku, a to samé platí o Sýrii. Neokonzervativci, naprosto dominantní síla v „deep state“ USA od roku 2001, jsou tajnými přívrženci sionistů. Amerika neřídí izraelskou zahraniční a koloniální politiku; kdykoli se o to pokusila, nikdy se to nepodařilo, a nyní už to přestala zkoušet. Místo toho Ariel Šaron pronesl měsíc po 11. září slavnou větu: „My, Židé, ovládáme Ameriku a Američané to vědí.“ Samotná skutečnost, že toto šokující prohlášení bylo rychle pohřbeno, svědčí o něčem, co je zcela zjevné – jak Gilad Atzmon také slavnostně prohlásil: „Židovská moc je schopnost přimět nežidy, aby přestali hovořit o židovské moci.“

  To, že Izrael ovládá srdce a mysl Američanů, což je založeno na téměř úplné kontrole mainstreamových médií a rozsáhlých psychologických operacích, jako bylo 11. září, je vskutku ohromující.

  • S těmi citáty je to mnohdy problém, jako např.: Nahum Goldmann, svého času předseda Světového Židovského Kongresu měl prohlásit : „Znám spoustu Židů, kteří by byli těmi nejhorlivějšími nazisty“, ale nešlo to. Jeho slova dnes Izraelci s Ami pomocí Bohu žel opět potvrzují.

 2. „Dnes se v plné nahotě vyjevila hořká pravda o debaklu ambiciózní blízkovýchodní politiky amerických neokonů, kteří ovládali americkou zahraniční politiku za prezidentů Bushe i Obamy – podařilo se jim vojensky zničit sekularistické arabské nacionalistické režimy v klíčových zemích Iráku a Sýrii. Nebyli je však schopni nahradit žádnou stabilní prozápadní alternativou. Naopak tím vytvořili mocenské vakuum, jež zaplnila jiná protizápadní mocnost s dalekosáhlými mesianistickými ambicemi – šíitský Írán, kde již 40 let vládne svérázný teokratický režim.“
  —————————————————-
  tak to bych to casove posunul, uz podpora USA/CIA mudzahedinu v Afganistanu zahajila vznik/rust politickeho islamu , ktery postupne prerostl do islamskeho militantismu/terorismu. Kdyz soudruh Weigel zminuje ty sekularni rezimy, ano, prave sekularismus je nejlepsim nastrojem k modernizaci/transformaci muslimske spolecnosti, obecne kazde feudalni/kmenove/rodove spolecnosti na spolecnost/stat obcansky/s Ustavou a prisnym odedelenim svetskych zalezitosti od /ciste privatniho/nabozenstvi.Diktatury soudruha Saddamma/Iraq a soudruha Assada/Syria, ty v ramci arabskeho/islamskeho sveta dosahly prave v sekularizaci znacneho pokroku a jen Turecko/diky soudruhu Ataturkovi/ bylo dale.Ovsem i sekularni Turecko se zdaleka nemohlo rovnat stredoasijskym/muslimskym republikam/polodiktatury SSSR, ktere byly/jsou na prisne sekularnim/obcanskem principu.Koneckoncu, valka v Cecensku nebyla o zadne svobode/narodnim sebeurceni, nybrz pokus o dalsi export militatniho islamu, coz Rusove/zaplatMarx/ utopili v krvi, stejne jako v Uzbekistanu/Tadjikistanu. Prelozeno do srozumitelne cestiny, jedine cesta k likvidaci militatniho islamu/modernizace muslimske spolecnosti vede skrze tvrde/bezohledne sekularni diktarury sovetskeho/ataturkovskeho/saddammovskeho/assadovskeho typu.
  Cest :-)

  • Když už je řeč o státech se státním náboženstvím, neměl by být Israel opomíjen. A to o to více, že momentálně vzniká pod Ami vedením aliance Židů a Whahabitů, tedy těch nějvětších podporovatelů fanatismu a terorismu.

   BTW : Oficiální Česko žije konfliktem, který komentují polovzdělaní experti v ČT jako pokus o vytlačení Židů z Jeruzalema, jejich historického města. Na tom něco je, ale ČT zapomíná, že Židy do Jerusalema vpustili Moslimové, potom, co tam Židé půl tisíciletí nesměli.

Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.