NovýŠok! – nemáme Novičok?

Dub 2nd, 2018 | Posted by

Čeští chemici, ti nejlepší na světě, (orig. ton Špidla) tu stojí, jako zmoklé slepice, – bez Novičoku. Kde jsou ty doby, kdy s hrdostí ukazovali vedení NATO český dekontaminační equipment, tři do brány složené trubky od stanu, navrtané v konstantních vzdálenostech tak, aby z nich stříkala voda na jednu stranu. Experti s nebývalým smyslem pro praktická řešení, vycvičeným na PET-lahvích, kteří zřejmě ještě nikdy neviděli myčku na auto, vyvinuli zařízení, které udivilo NATO a ochránilo spojence hned v několika válkách.

A teď tyto kapacity ruinují vlasní pověst prohlášením, že nemají ani neprodukují takové substance, že k nim jenom vyvíjejí protilátky. Vzhledem k logičnosti opačného prohlášení ruské strany, to vypadá, že Češi zase jednou horlivě a poslušně pomáhají správné věci prostřednictvím objevů chemického charakteru, jako při produkci falešných důkazů pro přepadení Iraku. Tentokrát tedy vyvíjejí protilátky proti něčemu, co nemají a neznají. Inspirace pro takové postupy pochází zřejmě z onoho ami-filmu, kde se vše točí kolem reklamy na neexistující produkt.

Ale abychom českým pančalům nekřivdili, ono je možné i to, co vzala bez jakéhokoli přemýšlení za fakt chaotická bezpáteřní May a excentrický prolhaný deviant Johnson, že totiž Putinovi Rusové tím svinstvem popatlali Skripalovi dveře od baráku. To je na první pohled nepravděpodobné, a to nejenom proto, že měli toho doplagenta roky ve vězení, nežli ho vyměnili.

Na druhý pohled to vypadá ale tak, že by to pomazání kliky chemickým svinstvem nebyla u KGB žádná premiera. Takovýto postup volili např. při řešení problému sledování nepřátelských agentů potom, co ve stejné věci na rohožky před kancelářemi v Ami objektech nacákané pheromony vedly nejenom k svérázným výstupům Ami-agentů s hejny čoklů rozjařených nadějí na milostné dobrodružství, ale i k protestu a zastavení akce. — Takže se někdy začátkem osmdesátých let stalo, že mladá CIA agentka našla na své rukavici žlutou substanci, kterou otřela z kliky na Ami-konsulátu v Leningradě. Ale CIA-laboratoře z toho nedokázali nic určit a vyhodnotit, takže musel po roce pomoci anonymní příslušník KGB, který vzorek té substance přihrál CIA s textem „Tím vás chtějí sledovat“. CIA hledala a zkoumala až přišli na to, že se jedná o NPPD (Nitrophenylpentadienal), pro CIA neznámou látku. Informace našli konečně v publikacích ruských vědců. Skutečný problém znamenalo zjištění, že ta látka může vyvolávat mutace, což byl patrně důvod té zrady neznámého oficíra KGB a což vedlo k ochranným opatřením hlavně pro mladé ženy v AMI zastoupeních.

Ale zpátky ke Skripalovi. Je jasné, a je už všeobecně známou tradicí, že exulanti, a především přeběhlí agenti kují různé pikle proti Putinovi a jeho lidem. Jestliže taková činnost přesáhne jistou mez, je dokonce provozována veřejně (např. Berezovskij), nemůže být reakce KGB překvapením. Stejně tak je to u zrádců, kteří způsobili nejrůznější škody a ztráty. V takovém případě by patrně při pro Rusy typické „delegované rozhodovací kompetenci“ mohlo být o takové akci rozhodnuto na poměrně nízké úrovni, takže by současný „výsledek“ mohl být i pro Putina nefalšovaným překvapením.

Je ale také možné, že to bylo opačně, že se chtěl Skripal skutečně vrátit do Ruska a vyřídil ho někdo z kumpánů, se kterými proti Putinovi obcoval, aby o něm moc u KGB nekecal. Rusy naznačovaná verze, že tou akcí sleduje někdo na Západě politické cíle, je sice nemožně diletantskou reakcí Západu opakovaně „potvrzována“  přesto silně nepravděpodobná.

Ale jak všeobecně známo, ve světě tajných služeb, těchto zcela zbytečných organisací, sdružujících většinou pochybné existence, je Bohu žel možné všechno. Krom toho je zcela jisté, že takové bojové substance dnes vlastní kde kdo, včetně různých mafií. Je jenom otázka času, kdy objeví zájem na tom svinstvu i teroristé a to se potom ukáže, jak dalece mají ti machři, kteří vlastní blbostí to celé způsobili, s těmi jejich speciálními silami situaci skutečně pod kontrolou. Zatím tomu vůbec nic nenasvědčuje.

No a pak je tu ještě ten svobodný trh, který již dlouho nedočkavě očekává lidový, snadno dostupný a aplikovatelný prostředek pro eliminaci nekooperativních soukmenovců a to bez zanechání stop zbytečně komplikujících realisaci. Dosavadní vývojové úsilí různých, Bohu žel většinou dubiózních institucí zatím nevedlo nikde ke zcela uspokojivému řešení, už proto mohou být jisté, na první pohled bláhové naděje vkládané do českých chemiků pochopitelné.

Miloslav Zima (02.04.18)

 1. ,,No a pak je tu ještě ten svobodný trh, který již dlouho nedočkavě očekává lidový, snadno dostupný a aplikovatelný prostředek pro eliminaci nekooperativních soukmenovců a to bez zanechání stop zbytečně komplikujících realisaci. Dosavadní vývojové úsilí různých, Bohu žel většinou dubiózních institucí zatím nevedlo nikde ke zcela uspokojivému řešení, už proto mohou být jisté, na první pohled bláhové naděje vkládané do českých chemiků pochopitelné.“
  ———Zima————————–
  p. Zima , kontaktní a smrtelný jed \ neléčitelné\ Ricin se vyrobí ze Skočce obecného , který roste na kdejaké zahrádce a vyrobí ho každý študák , který má přinejhorším dvojku z biologie! Návod se sice řídí patentem , \ nelze zveřejnit\ale udělat bílkovinový koláč a extrahovat umí každý!
  A namazat ho na kliku je brnkačka!
  Údajně-chicht – Skryplovi prý zachránila život anglická mlha a on se rozložil nebo dokonalý doktor , který měl u sebe náhodou antidotum!
  A propo ,James Bondů byl také pochybná osoba?

 2. Syrie :
  Jedinečná akce, předem informovaní Rusové se stáhli za předkožky a vyčkali. Náčelník Blondie Donald pro jistotu oznámil, že nechce svrhnout to „zvíře“, ale zaútočit. Po všestranné dohodě byly tedy vytipovány tři více méně nepotřebné objekty, na kterých se Amis mohli vydovádět. Nikomu se nic nestalo, popis vítězství je poněkud konfúzní, ale při troše dobré vůle můžeme být na naše spojence hrdi.
  Byla to typická akce win-win-win, každý involvovaný subjekt jí může presentovat jako úspěch, ba vítězství. Ve vzniklé Internacionále Mentálně Omezených Sympatisantů, se podařilo Čechům zviditelnit obzvlášť drzými a idiotskými prohlášeními, což bylo za Oceánem patřičně oceněno. Ale ani Němci nezústali tentokrát pozadu, vládní mluvčí oznámil, že důkazem viny na plynovém útoku jsou oběti. Logiku, při které je možno přiřadit zločinu pachatele podle momentální nálady, zatím Němci neovládali. A ani v prefabrikaci důkazních materiálů nebyli na výši doby a teď musí pracně dohánět.
  Jednoduše řečeno : Všichni involvovaní takové vítězství doma potřebovali jako sůl. Snad až na ty přišlápnuté Tomis a té jejich perle se to všude podařilo. Vzhledem k množství a kvalitě Donaldových průšvihů je otázka, zda to celé nemělo být o číslo větší. Vypadá to zatím, že nejrazantněji z toho mohl profitovat Putin, kterému vypadl nepohodlný novinář z okna a nikdo se už nad tím nepozastavuje. Jenom těm pár nedůvěřivým (řádu %) se to celé odporné divadlo nějak nerýmuje, ale s takovými destruktivními elementy jsme si vždy dokázali poradit.

  • Tak tadle Černochová, to je skutečně nepoučitelná koza. Chtěla by těm Amis podstrčit české chemiky, jako kdyby nebyly ty frašky kolem ZHN, antrax-důkaz, atd. pro Amis dostatečnými šoky a zesměšněním. Copak už zapoměla, jak se C. Powell tvářil, když na něho prasklo, že obelhal RB OSN cukrem, jako by to byli orangutáni. (BTW :Takový výraz ve ksichtu by dostal nejvýše po kopnutí špičatou botou do rozkroku) Ale ať tak, či onak, ta Černochová je zřejmě veselá kopa, to hloupé na tom je, že prostřednictvím takovýchto kreatur se Česko podílelo na válkách, ze kterých jenom ta irácká stála kolem 250000 životů.

 3. Syrie :
  Tentokrát se Amis na české „důkazy“ vykašlali. Spíš to vypadá, že mají po tom fiasku s antraxem z českých objevů strach. (BTW : O to více by se musela s těmito tematy zabývat česká media, především ČT. Ale tam presentovali nedávno novou, hrdinskou versi únosu žurnalistů v Iraku a teď už se jenom čeká na přiklepnutí vyznamenání přes kámoše z Hradu, tak na co otravovat s investigativou)

  A tak Amis ani nevyčkali, nežli se sešikují důležité české zálohy, kterým ještě neoschly transparenty „Na Damaškus“ a obezřetně, šetrně, bez ohrožení civilistů praštil náčelník Pomočená Sláma do skladů stovek tun bojových plynů (podle vlastních Ami-rešerší) nedaleko měst. A to právě v den, kdy měla nezávislá komise zjistit, zda a co, evt. čím se vlastně stalo.

  Chudáci Češi, nic nevěděli, nikdo jim nic neřekl, ale Rusové byli jak je již tradicí informováni předem. Je to pochopitelné, stačí si např. vzpomenout na moskevský obytný komplex, jehož výbuch ukázal nutnost tvrdé ruky v Čečensku a ledacos, včetně voleb, tehdy usnadnil. Proto je legitimní očekávat od Ivanů principielní pochopení pro akci, která po provalených zločinech, jako Irak, Lybie, Liberty, …. neznamená nic extravagantního.

  • Úplně mě to rve srdce!
   Takže ,když, nyní vybuchly tvz. Syrské sklady s desíty \údajně \ tun bojových látek, chicht ,-které byly odstranily pod mezinárodním dozorem Usa, Francie , +Sasové a to bylo potvrzeno OSN , které byly pod mezinárodním dohledem při likvidaci odstraněny , se do vzduchu nedostalo xxxx -nic -bojových látek? Změřme si sarin, soman , tabun, chlor, VX , nebo orange, v ovzduší v okolí!
   Nic!
   Mám a to mám přímé zdroje! NENÍ NÁPAdNÉ, že se v okolí nyní nenašly ani zbytky chemických látek na ,, civilním “ ….obyvatelstvu a v okolí po tomto ,,humanitárním náletu? Ty asi zhořeli!
   Den před tím , než měla přijet komise ,pro vyšetření události! po útoku !
   Právě May prohlásila“
   ,, O našem tvrzení nesmí nikdo pochybovat“ !
   Mám právo pochybovat? Nebo ne?
   No, Hitler a jeho propaganda …… hadr!

   • Proboha, jak mohly ty sklady vybuchnout, když Rusové všechny rakety sestřelili?

    • Opět režimní omyl českého ,oblblého hlupáka! Rusko nezasahovalo, všechny rakety letěli mimo jeho perimetr S -400 na oni ani nezasahovali !Ami kašpařina! 100 raket na něco a na nic a v předem třech místech domluvených předem!
     Í-čko nedělejte ze sebe blba většího než jste! Možná ,ovšem , snad ,že se mýlím!
     A , když vybuchnou sklady….co se rozptýlí\ ono\?a asi jsem se ve vašem hodnocení spletl!
     Rusové vůbec nezasahovali!
     Ovšem agrese na suveréní stát to je \ proti mezinárodnímu právu \a byla předem avizovaná, že tato provokace bude a takto načasovaná byla na nachytání blbů!Vyberte si , co jsi \ty! Nauč se třeba jiný jazyk a podívej se na reakce Arabů nebo jiných stanic, a řekni jsi ,, jsem vosel!“

  • To preci zjistili uz pred mesicem primo v den otravy a na to konto vyhostili diplomaty, co je na tom aktualniho?

   • Ale jo, ono jde celou dobu spíš o to, najít tu molekulu, na které stojí „Sdělano v CCCP“, nebo něco podobného. (Prostě tak nějak v tom stylu, jako u výbušnin)

    • Vzdyt je to cele podvod a tak to take uplne vsichni chapou. Jen nekteri markyruji, ze tomu veri, aby meli klacek na oponenty.
     Hned v den otravy zjistli, ze to udelali Rusaci; ted se slavou, po mesici, zjistili, ze to udelali opet Rusaci…ovsem soubezne oficialne (skrze AP/CTK) rikaji, ze nikomu nereknou, jakou latku zkoumali, ani odkud pochazi:
     http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/opcw-stvrdila-vysledky-britskych-testu-otravne-latky-ze-salisbury/1608745
     Jinak recneo, Zpad zabredl do svych lzi tak, ze situaci resi vytloukanim klinu klinem a ceka na to, az se lide unavi a prijmou teorii posledniho slyseneho klinu. Oficialnim, vzajemne se vylucujicim teoriim, muze verit jen maniak, tedy clovek nevhodny k jakekoliv forme komunikace.

     • Byla takova povidka (mozna od Roalda Dahla), ve ktere muz prejel autem cloveka a ujel. Ale dostihly ho vycitky svedomi a jelikoz nedokazal jit sam na policii, napsal na sebe po obede udani a to vhodil do schranky na policejni stanici. Dovedela se to ale jeho zena a ukovala takovyhle plan, aby ho z toho vysekala: Okamzite nakoupila 500 stejnych obalek a do kazde z nich vlozila jednu banalni reklamu, co sebrala v obchodaku. Vsech 500 obalek s reklamami vhodila tentyz den odpoledne do stejne schranky, do ktere manzel hodil vlastni udani, to vse v nadeji, ze policiste otevrou prvych par stejnych obalek s reklamami a pak, znechuceni, vyhodi zbytek, ve kterem se bude skryvat i udani.

      • „Byla takova povidka (mozna od Roalda Dahla), ve ktere muz prejel autem cloveka a ujel. Ale dostihly ho vycitky svedomi a jelikoz nedokazal jit sam na policii, napsal na sebe po obede udani a to vhodil do schranky na policejni stanici.“
       ——————————————————————
       to mi soudruhu pripomina film Trzy kolory od rezisera Krzysztof Kieślowski, je to trilogie/cerveny,modry,bily, tento konkretne Cerveny.Tam emeritni soudce ma v dome odposlouchavaci aparaturu a odposlouchava sousedy kolem. Ono to vse jsou vlastne francouzske filmy, reziser Polak, vsechny stoji zato videt. No a on se ten emeritni soudce take sam uda.
       https://www.youtube.com/watch?v=soohFcYubqY

       • tich@dohoda
        Dub 13th, 2018 at 10:46

        ted jsem si uvedomil, ze film se odehrava ve Svycarsku, tusim Zeneva.

       • sitra achra
        Dub 13th, 2018 at 11:41

        Ano, videl jsem, ale priznam, ze mi to uz nejak vypadlo z hlavy, soudruhu… :o)
        Polska kinematografie je excelentni, resp. byla excelenetni se svymi bardy z 60. let, jak je na tom tedka nevim…
        Co si ale pamatuji, je Kieslowskiego Dvoji zivot Veroniky:
        https://www.csfd.cz/film/31672-dvoji-zivot-veroniky/prehled/
        Pomale mysteriozni drama ala Muholland drive od Lynche, ale po polski :o)
        Kieslowski je dle meho jednim z nejvyznacnejsich evropskych tvurcu vubec…pohrichu trochu zapomenut, podobne jako Francouz Clouzot, ten je taky hustej a taky se o nem moc nemluvi :o)
        Francouzske noir-mystery je skvela vec, bohuzel ho diky PR prebili Americane…
        Cest! :o)

 4. Něco aktuálního k jinému plynu, tomu v Syrii.

  Zatímco Velký náčelník za velkou vodou blbne, zřejmě aby odvedl pozornost od vlastních problémů, nebylo by možná špatné si ohledně těch plynů pár maličkostí připomenout :

  V 50tých letech měla ta zoufalá menšina, která nechtěla s bolševickou sebrankou žádné lepší zítřky, ale obyčejné občanské svobody bez rudého ksindlu, m.j. jednu velkou ilusi : Představovali si, že se jednoho dne probudí a všude budou Amis, kteří čs fanatiky kolektivně uspali zázračným plynem a bude svoboda.

  Byla to pohádka, ale žádná fantasie. Amis už tehdy speciální „nezabíjející“ plyny vyvíjeli a později tajně testovali ve větnamské válce. Tam už měli speciální jednotky (i Jihovětnamské) v nasazení něco jako plynové ruční granáty a pro nasazení ze vzduchu byly k disposici sudy s jemným granulátem, který ten odpovídající plyn vyvíjel. To použití bylo „vynuceno“ bojem v nepřehledných prostředích a v podzemí a bylo Amis považováno za obzvlášť vhodné a humánní pro pročišťování terénu s vysokým podílem civilistů, pro osvobozování zajatců, …

  Ty plyny byly vyvíjeny s různými cíli. Obyčejný slzný plyn byl zdokonalen na CS, tedy na i dnes oblíbený prostředek nejspíš všech policií a i v privátní osobní ochraně. Jiné plyny způsobovaly např. nevolnost a mátožnost, jiný zase „uvolňoval střeva“, atd.

  Na použití tehdy upozornil nikdo menší, nežli sám P. Arnett a málem ho to stálo karieru. Následkem jeho článku bylo nasazení plynů na měsíce zastaveno, než se to plně zase rozejelo, včetně napalmu. Podle toho, co ukazují aktuální videa ze Syrie, je možné a vzhledem k terénu logické, že tam byl jednoduše použit CS, což je sice také velké svinstvo, ale přecijenom … a ke všemu tak nějak americké.

  • V Syrii zatím Západ neví, jaký plyn a kdo ho použil, pouze Macron má přehled. Poznal ten plyn, — je to věrohodné, protože Francie dodala to svinstvo i přes zákaz do Bahreinu, …… . (Shodou okolností dnes ukazovali ty dodané červené plynové granáty a jak takové nasazení a následky vypadají.)

 5. Včera mluvil ruský vyslanec v Anglii na TK (pokud vím, Češi to nezaznamenali). Měl situaci pod kontrolou a tvrdil, že ta příbuzná, co chce ty otrávené navštívit už čeká čtyři dny na visum. Také upozornil na Twitter presentaci britského – Zamini, ve které Johnson tvrdil, že všechno vědí … a kterou Tomis potom stáhli. (Originál uveřejněn ve Spiegel i s ruským dotazem proč to stažení? – Tomis nedokázali odpovědět)
  TK měla také britská vyslankyně u UNO – nejenom vystoupení bez úrovně, logiky a informací, ale i vzezření a celkový dojem, jak to známe z časů, kdy český diplomatický personál vybírali Zeman s Kavanem.
  BTW : A to jsou naši spojenci, se kterými bráníme tu demogracii a svobodu.

  Dnes tvrdí Tomis, že na základě analýz a především informací spojenců dokázali určit původ jedu v Rusku. Doufejme všichni společně, že ty informace neposkytli opět ti spolehliví Češi, kteří se prostě nedokáží udržet, a kreativně pomůžou, když to někde vázne.
  (Ostatně, za spoluúčast na rozpoutání agresivní války v Iraku podvody a triky nebyl v Česku ještě nikdo obžalován — Jak to, že nejvyšší státní zastupitelství účelově chrápe ?)

  • Dodatek : Tak teď Tomis totálně zblbli. Odmítli visum pro diversní sestřenici a nabízejí falešnou identitu. To stojí 1 mil. USD pro osobu a proto po pádu komunismu zakázala CIA další přeběhlíky přijímat. (Typickým jevem mezi nimi byly totiž figury, které jako residenti na ambassádách ukradli pokladnu a když jim došly prachy, tak si vzpoměli, že jsou vlastně disidenti). Nepřinesli pro Západ nic a stáli příliš mnoho. A teď Tomis ze zoufalství chtějí po té šaškárně někde v Austrálii ukrýt bezvýznamného důchodce s ještě bezvýznamější dcerou ?, to musí být ta chujovina, kterou Johnson zosnoval, skutečně kolosální.

Stránka komentářů
Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.