POLITIKA: Stará levice umřela, nová přebírá moc

Lis 23rd, 2017 | Posted by

Sociální demokraté o víkendu sněmovali v Hradci Králové. Sešel se (číst více...)

 1. Stanjura je asi dementní – Faltýnek řekl, že ANO podpoří kandidáta ODS, Stanjura ale mluvil nadsledne o podpoře Fialy – to Faltýnek neřekl a snad všichni kromě Stanjura si toho všimli ;-)

 2. Dojímají mne starosti soudruha Jakla o osudy naší levice … kdo by nezamáčkl v oku slzu dojetí nad vítězství pravice, reprezentované hnutím ANO … jen mne trápí jedna záhada: kam asi tak patří podle soudruha Jakla ODS?

  • ODS vždy byla levicová strana (ve smyslu asociálnosti, vyžírkovství, abstrahování od lidí, manipulace moci zákonodárné i výkonné … ). – tedy typických vlastností levicových stran, hnutí, vlád, států, uplynuých sta let.

   • S tím se nedá nesouhlasit, ale mne spíše zajímá, jak o do smýšlí soudruh Džekl…

   • jj – co je správné je pravice a co je špatně je levice … problém je ale v tom, že je to v praxi přesně naopak ;-) – tedy myšleno tak, kdo se považuje za pravici a koho pro pocit své nadřazenosti zařazuje na levici ;-)

    • To je přece jasné – levice je proklamativní nadřazenost mas a formální rovnost všech, v praxi diktatura (a nelítostná) úzké skupiny asociálů, vlastně otrokářství spojené s vraždami a vykořisťováním, vynuceným
     Pravice jest proklamativní nadřazenost rovnosti, volné soutěže, rozehrání hry, ve které ale zákonitě zvítězí někteří.
     Důsledky jsou pro většinu stejné.
     Jde o principy!!
     Levičák neuznává jednotlivce, klidně ho odrovná …. neuznávaje jeho ekonomický význam (nedohlížeje podstaty běhu státu) …. levičáku je fuk, co bude po skončení jeho mandátu či života …
     Pravičák ho jen okrade … ale ponechá mu holý život …. dá mu šanci (může to být budoucí otrok či obchodní partner).

     • Mám jiné definice – pravice říká žijme teď, co bude zítra se nějak vyřeší (trhem) … levice říká mysleme na budoucnost, ať ji nemusíme řešit zbraněmi …
      Problém je, že trhem se nic nevyresi a na budoucnost nemyslíme … proto je zcela nesmyslné dělit myšleno na pravicové a levicové … život sice nejde naprogramovat, ale vzor/princip by to být mohl – delejme tak, abychom byli připraveni řešit extrémní situace/hodnoty – když to budeme umět – budou problémy minimalizované na ty, které způsobí příroda svými rozmary …
      Mám dojem, že tohle pochopil Babiš a trochu Bartoš – je škoda, že se ti dva nespojili – ve skutečnosti je to tak rezirovano Sobotkou, který rozjel akci antibabis/hnízdo … pokud neprojde první pokus, tak by to Bartoš mohl pochopit?

      • To je divná rétorika … všechny údajně levicové režimy byly v minulosti prosazeny násilím …. a opět násilím (rozvratem, jimi způsobeným, byly destruovány).
       Všechny známé levicové systémy byly v praxi vedeny myšlenkou na komfortní budocnost jednotlivce (zakladatele či aktivního člena verchušky).

       • real
        Lis 24th, 2017 at 06:49

        Není to také deklarovanéi tvz. pravicí! Třeba podle této definice je levicový i režim v Usa vedený Trumpem!

       • jarda
        Lis 24th, 2017 at 07:29

        aktuálně v USA přes polovinu mladých vzdělaných chce socialismus …
        ono spíše ty původní levicové systémy vznikly jako reakce na tupost a násilí systému, které nahradily – zapřahás vůz před koně ;-)

       • real
        Lis 24th, 2017 at 08:07

        Je to obecný problém politických elit! Slíbit všechno všem a pak si jeden rok určovat funkce, poté rok tvořit koncepci, která zbourá tu předchozí a pak se další dva připravovat na volby!Všechny pravicové i levicové koncepce právě deklarují,,komfortní budoucnost jednotlivce“! A ,, masy“? Nejsou právě ,,demokratické “ volby tím , že většina\ masa, majorita \ vyhrává nad menšinou\minoritou\
        V tomto případě je lepší osvícené mocnářství\ monarchie\ spíše než anarchie?kontinuita zaručena!

       • Pešek
        Lis 24th, 2017 at 08:30

        Řekl bych jardo, že lze z vaší věty vypustit slovo levicové. Snad všechny systémy vznikly jako reakce na tupost a násilí předchozího. Do tuposti a násilí se nakonec překotí samy. Souhlasím s realem, že nejlepší je osvícený absolutismus. Jen má nakonec vždycky problém s nástupcem osvícence, jehož osvícení bývá poněkud slabší…

       • real
        Lis 24th, 2017 at 10:14

        No , ono to pešku zase není tak obecné! Možná ještě tak Nero,Hitler , Stalin nebo jiní ! Ale třeba Ramses nastoupil po jiných slabých. JoseII , Marie Terezie po jiných slabých a udělali velký kus práce od církví po školství a nevolnictví. Nástup jiného nemusí provázet regrese!Karel V je toho třeba příkladem!

       • real
        Lis 24th, 2017 at 10:16

        Já věděl, že se vloudí šibka….Karel IV …..!

Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.