POLITIKA: ČSSD na matracích

Lis 14th, 2017 | Posted by

Nejméně je dnes slyšet o sociální demokracii. Do sněmovny se (číst více...)

 1. „Transformační doba po pádu komunismu s sebou přinesla celou řadu nesympatických průvodních jevů včetně vzniku politicko-ekonomických mafií, kterým šlo více o moc než o odpovědnost a které využívaly všech dostupných mocenských prostředků, aby se obohatily. Touto chorobou trpěla také sociální demokracie, jak svědčí, že se nikdo z jejích členů ani nehlásí k práci nezbytné pro záchranu a nápravu kdysi tak významné strany.

  Přesto je v případě zdejší sociální demokracie možné najít ještě jeden a zřejmě významnější důvod volebního pádu. ČSSD zažívá totéž, co jiné socialistické strany v Evropě, které se ve volebních ziscích propadají pod hranici deseti procent.“
  citace z clanku na Psu
  ———————————————
  Soudruh Holub je typickym produktem ceske normalizacni zurnalistiky, stejne jako jeho kolegove z dob husakovske normalizece je zbabely na to aby nazval veci pravym jmenem. Coz je soucasne i duvod volebniho propadu socanu ale obecne vsech tzv. tradicnich demokratickych stran. Ta 3% rozdilu mezi socany a modrobolsany, ty jdou na konto soudruha Klause Juniora, ktery se neboji mluvit o kontroverznich tematech a dokonce ma odvahu rici, ze cisar je nahy. V podstate to stejne plati i pro soudruha Zemana a ostatni kandidaty na prezidenta. Kuprikladu, jak jsem se vcera dozvedel z radia, kde mluvila nejaka Cikanka z povolani, ktera hystericky odsuzovala slova soudruha Zemana, ktery/udajne/ prohlasil, ze komunita problemovych a socialne vyloucenych obcanu je z 90’ti % tvorena Cikany. Bingo, soudruh Zeman prozradil verejne tajemstvi, protoze to vi/vidi drtiva vetsina beznych obcanu CR. Proto bych ja osobne vital vital kandidaturu soudruha „ombudsmana“ Krecka, ktery ta palciva temata dokaze rikat/psat/prezentovat vyrazne diplomaticteji ale tvrde stoji za svym. A jsme zpet u socanu, protoze tam nevidim nikoho, kdo by tyto lidi/jako je napr. soudruh Krecek, potlacili do cela partaje. Jsem si jist ze u socanu jsou osobnosti, staci vzpomenout dobu krymske/ukrajinske krize a jak se k tomu vyjadroval napr. europoslanec za socany, soudruh Keller, na rozdil od zbabelych/EU kolaborantskych vyroku soudruha Bohuse Sobotky ci soudruha Zaoralka. Zde je ovsem nutne zminit prave ostudnou/normalizacni ulohu soudruhu „zuranalistu“ typu soudruha Holuba, ktery v jednom siku s ostatnimi normalizatory kazdeho politicky nekrektniho politika oznaci nalepkou xenofoba/rasisty/populisty/extremisty. Horsi jak za Nemcuv :-( . Cest :-(

  • a zde nazor tradicniho volice socanu, pana Sejny, ktery ovsem letos socany nevolil
   —————————————–
   propad českých socanů je někde jinde:
   Autor: M. Šejna Datum: 14.11.2017 10:05
   Socani se porazili sami tím, že začali nechutně útočit na svého koaličního partnera ANO. Ještě v dubnu 2017 měli socani ve volebních průzkumech 22% preferencí. Jenže ANO mělo víc a to se socanům nelíbilo, takže začali Babišovi okopávat kotníky.

   Nejprve vytáhli jakési záznamy rozhovoru novináře s Babišem. Poté vyrukovali s korunovými dluhopisy. Následovalo Čapí hnízdo. Pak přišla komická scénka premiéra Sobotky zvaná „demise-nedemise“ a následovalo odvolání Babiše zvlády.

   Výsledkem byl volební výprask s hodnotou 7,26%.

   • Z CSSD se stala soft- KSCM, lobysticka obchodni firma bez zajmu o vlastni politiku. Proto si na cele drzeli neschopneho Bohouska, jehoz jedinym ukolem bylo drzet pohromade jednotlive obchodni kliky (drive frakce) uvnitr CSSD- a v tom je, diky sve historii vecneho socdemaka, znajiciho vsechny zakulisni vztahy, pravym mistrem.
    Otazka je: Obrodi se socdem, neobrodi se? No, vzhledem k tomu, jaky prokazuji tah na branu obrozeni se, tak bych rekl, ze spise ne…cest!

    • „Otazka je: Obrodi se socdem, neobrodi se?“
     ————————————————–
     To si netroufam soudit, soudruhu, ale vim na 100%, pokud do cela nevytahne lidi co budou politicky nekrekni, tak nemaji sanci. Jinak, z minulosti/docela nedavne/, kdyz za soudruha Hladke „uprimne“ tvare/Grosse, padly preference socanu nekde k 10-12%, tak novy kun, soudruh Paroubek vytahl preference na cca 30%. Ja jsem nekdy v lete slysel v radiu nejakeho socana, nikdy jsem o nem neslysel, dela neco do sportu/snad ceska unie sportu ?. To byl mimoradne schopny soudruh.
     V kazdem pripade, a to se tyka cele ceske politicke sceny, novi kone budou muset kousnout do kyseleho jablka EU, to je pro obcany/volice velice dulezite tema. Vemte si napr. takoveho ustraseneho Konkala jako soudruh modrobolsan Fiala, ten sice formalne/stejne jako cela ta partaj, je proti EU, ale tak nejak jako soudruzka chytra horakyne/ani naha ani oblecena. To bych rekl, ze takovy soudruh Babis/Klaus jr./Samuraj dokaze to tema zvednout vyrazne odvazneji.
     Ciste osobni odhad/prognoza, kdo najde odvahu jit se soudruhem Babisem do vlady/koalice tiche-otevrene podpory, ten na tom politicky vydela. Protoze bude 4 roky vyrazne viditelnejsi at uz ve smyslu viditelny v mediich, tak ve smyslu plneni sveho programu. Prave v tomto punktu totalne zklamal soudruh Bohus Sobotka, jak jinde/na Psu spravne pise diskuter pan Sejna. Cest :-)

     • „kdo najde odvahu jit se soudruhem Babisem do vlady/koalice tiche-otevrene podpory, ten na tom politicky vydela.“
      jen by na to mel odvahu soudruh Babis :o)
      Rozhodne pozitivni je, ze se v tomhle smeru uplne zasekli Pirati a i ODS, takovouhle politickou tupost abys pohledal! cest :o)

Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.