Katalánsko – Česko

Říj 9th, 2017 | Posted by

Větší množství publikací v Česku se snaží vnést do situace takové jasno, jaké ten-který autor z nějakého důvodu potřebuje.

Proto by asi nebylo na škodu, shrnout dostupná fakta :

Co mají Katalánsko a Česko splečného? Na první pohled je to tah k anarchii. Ale jenom na první pohled. Zatímco česká a slovenská mentalita konsekventně tíhne k perfekcionalisované anarchii, tedy k mentálnímu chaosu, jedná se u Katalánska o společenský model.

Společnost v něm nese střední vrstva, která vstřebává jak spodní, tak vrchní vrstvu společenského „sendviče“. Proti tomuto rovnostářství stojí aktuálně model madridské vlády, známá feudální centralistická pyramida, která je i české mentalitě podstatně bližší, ve které „oficiálně“ platí ono známé nahoru lízat, dolů šlapat.

Katalánsko bylo doposud jedinou zemí, kde Anarchisté, byť krátkou dobu, vládli. Toto období ukončil Franco s kumpány za součinnosti Stalinových komunistů kteří Republiku podle zradili. A tento konflikt Katalánců s Frankisty nebyl ještě uzavřen. Na rozdíl od českých poměrů, kde hrají bezprofiloví pseudodemokratičtí imitátoři stále ještě hlavní role, promítá se do současné situace, kdy se centrální vláda (jejíž předseda ještě z oposice, vyjednanou, již schválenou smlouvu s Katalány osobně zmařil), snaží všemožně Katalánsko znevýhodnit a to i oproti ostatním provinciím.

Ono jde především o peníze. Katalánsko odvádí do centrálního rozpočtu téměř 3x víc, nežli např. Bavorsko. To vede ale Katalánsko k největšímu zadlužení mezi provinciemi. Katalánci chtějí část těch peněz investovat doma, do projektů, jako např. přímé rychlovlakové napojení na Evropu a ne tak silně podporovat centralistickou strukturu.

Katalánci přitom sázejí na idealisovanou EU. Oni snad momentálně nechápou, že je tato EU v rukou nejenom jejich centrální vlády, ale i takových útvarů, jako např. Slovensko. Slováci pozorují podezíravě jejich maďarskou menšinu, která pochopitelně jenom čeká na příležitost, aby také vyhlásila referendum a poslala Slováky na salaše. Jak budou potom hlasovat Češi?

Miloslav Zima (09.10.17)

 

 1. Málem to dopadlo. V tajných jednáních za účasti Baskických vyjednavačů byl dojednán kompromis, který ale potom katalánské tvrdé jádro odmítlo. Takže máme zaděláno na pořádný průšvih, bez pár pumových útoků a atentátů pro začátek se to jen velmi těžko obejde.

 2. České volby opět ve stylu „Když voli voly volí“ (Název mého článku na Psu před Neffovým indexem)

  Ty volby nedaly dnes spát ani Lidovkám a ve stylu typického českého „Hurá diletantismu“ se vymáčkly chaoticky k volebnímu systému. Oslňují ve stylu docenta Lebedy výroky
  „Političtí vědci propočítali, že právě D’Hondtův dělitel patří k těm, který přepočítává hlasy na mandáty disproporčně ve prospěch větších stran.“
  Věc, tedy splitovaný d`Hondt je pochopitelně složitější, nabízí možnost k manipulaci a je proto v civilisovaných zemích zakázán. V Česku je to o to horší, že se tam pracuje ještě zcela otevřeně s Gerrymanderingem.
  Situaci jsem popsal např. v https://sites.google.com/site/zimamiloslavvo/ a nabo v článku na tomto serveru, který ale není dostupný.

  Od Lidovek, kdyby to byly skutečné neneffující noviny, bych očekával, že nejenom přepočítají výsledky voleb, ale, že např. uvedou jména těch 5-ti soudruhů, kteří si ohřívlií v parlamentě p….l po minulou periode na základě volební manipulace a že uveřejné spravedlivé rozdělené mandátů. To by ale už nebylo snad ani Česko, natož Lidovky.

 3. Tanečky se Škodovkou – aktuálně

  VW oznámil, že jednání mezi Škodou a TATA skončila před dvěma měsíci neúspěchem. Dnes oznámili, že berou „Projekt levných vozů pro Indii a Čínu“ sami do rukou. Pro Indii : Osobní auto za 5000.- Eur. Pro Čínu sportovní SUV za 8-10 000 Eur.
  Komentovali to : PLatí (a říkával už Iaccoca): Na velkém autě se nechá hodně vydělat, na malém málo. To ale údajně neplatí pro Indii, a to vzhledem ke mzdové úrovni. Že by tuto moudrost čeští experti přehlédli? Z té zprávy není jasné, kde vlastně chtějí ta auta montovat, na Česko to ale nevypadá, na co to spíš vypadá, že je ve VW pořádný zmatek a na to by mohla Škoda doplatit, protože je na ráně.

  • No, nevím,prodávat malé , levné , ale ve velkém množství, nebo drahé po pár kouscích?Brouka, Trabanta nebo Rolse, co bude mít na trhu větší obecný úspěch pro většinovou společnost? Co přinese větší zisk?Už i Hitler to věděl!

   • Ono je to mnohem složitější :
    Např. ta Indie – tam nabídla a prodávala firma TATA levné lidové vozidlo, které viděno evropskýma očima bylo pro to prostředí ideální. Ale minimálně potřebné prodané jednotky nebyly dosaženy. Příčina : Mentalita – Lidé se styděli to auto koupit, protože by o nich sousedi říkali na pořádné auto nemá, tak si koupil tudle hračku. Tak si raději koupí importovanou ojetinu.
    Jó ten funktional obchodního úspěchu je zatracená věc. BTW I s tím Broukem je to vlastně úplně jinak.

 4. Meli bychom se presunout z Katalanska do Rakouska, kde podle nemeckeho tisku (celkem bez vyjimky) zvitezil „kluzky populismus“.
  60% naroda odmitlo „hranice ako korzo“ a vyzaduje od nove prichozich dodrzovani zakona a zvyklosti. Pro Nemce je toto odporny populismus.
  Ted by mne jen zajimalo: Neni nahodou Kurz Macronem s normalni manzelkou?

  • Moc o tom zbytečně přemýšlíte. Je sice pravda, že ty české zašívačky pro odleželé soudruhy na maďarské hranici, v jižní Itálii, …, prostě všude, kde se ti přeplacení parazité povalují, nebo vodí za ručičky podle plotu a hledají díry s Honvédy, nejsou nic, proti statečným Slovákům, jejichž sniper dovedně zastavil syrskou matku s dítětem cílenou střelou do zad, o výkonech bulharských strážců evropských hodnot, ze kterých mnohý jezdí na mopedu, který dostal za chycení uprchlíka ještě za socialismu ani nemluvit.
   Proto si dělejte spíš starosti o české hochy, jak tak ostražitě společně s Maďary střeží a představte si to nebezpečí, kdyby přitom zakopl a upadl na toho spolubojovníka, mohl by se zranit na p…li tím NATO drátem. To vše riskují pro Vás a jste jim za to dostatečně vděčný?

  • Tak me vetsinou zajimaji „prkotiny“, rekl bych, ze kuprikladu tohle neco napovida o stavu zapadni Evropy/EU. Italsti soudruzi studenti stavkuji/bouri se, nechteji byt „vykoristovani“. Vzpominam, v dobach meho detstvi/mladi byvalo vcelku zvykem pomahat doma/chodit na brigady, mnohdy docela fyzicky narocne. Nastesti tehdy jeste nebyl vsechny ty lidskopravni/neziskove organizace. Dnes deti/mladez nechteji ani vynest kos s odpadky. Samozrejmne ta souvislost je silne kontroverni, presto si myslim, ze Arbeit macht frei by meli vstepovat do hlav deti v kazde rodine/skole/spolecnosti. Kdyz jsem po sametu zacal pouzivat hojne vyraz/pozdrav CEST, spousta lidi se ohrazoval, ze pouzivam komunisticky zkompromitovany pozdrav cest praci, rikal jsem jim, ze poctiva prace se nikdy nemuze zkompromitovat, stejne jako Arbeit macht frei. Cest :-)
   ————————————————————-
   „“We’re tired of being humiliated by our companies, whose work experience does not amount to training at all.“
   An „anti-exploitation“ statement from the student unions said „we are students, not merchandise in the hands of businesses“ and „we are sick of being sent to wait on tables“.
   http://www.bbc.com/news/world-europe-41611697

 5. Ke Katalánsku se vyjádřila opět česká media. Ubohost, polopravdy a tendenčnost. Ten reportér s naleštěnou lebzou tam zřejmě pomáhá od rána do večera prchajícím podnikatelům přes plot. To, co předvádí ČT v tomto případě je zcela očividně podlézavost vůči EU, Madridu a českým politikům. Nemám to tomu reportérovi ani tak moc za zlé, jde mu o chleba, ale i v takovém případě jsou přeci hranice. I na Západě vycházejí k tomu tematu v podstatě idiotské články, které straní Madridu, ale jakž – takž solidní tisk nechá alespoň v posledních větách prosvitnout ten zoufalý důvod takových ubohostí : Jestli se to Kataláncům podaří, tak nám pšoukne celá EU jak piliňáky.

 6. Tak to blbnutí v Česku už zachvátilo i Sobotku, potom, co klauni, jako real, sintra, … už budí jenom soucit co do mentálních výkonů, chytlo to nejvyšší posice.

  Dvě kvality prý diskriminují, a dělají z Čechů občany druhé třídy. Blbost typicky česká, EU jim zakázala označovat margarin za máslo a Češi viděli ničení české suverenity. Když jim EU pošle teď margarin, jako takový označený, položí Češi vedle něj německé máslo a cítí se omezeni v kvalitě a suverenitě.

  Ale nehledě na tuto blbost, je to skutečně tak, že se složení různých potravin pro různé země a oblasti mnohdy liší. Zjišťováním chuťových zvyklostí se zabývají i laboratoře, jejichž doporučení jsou potom aplikována. Rozhodující je, že skutečné složení a parametry jsou na produktu uvedeny. Pro snažší pochopení doporučuji podívat se a porovnat např. německé a holandské máslo, pocházející z Irska.

  • Ty jsi , ale kašpar. Ty šašku prolhaný, dvojí kvalitu dodávaných potravin do V4 a do EU už se řeší v Bruselu. Jenom hnědej klaun , jako ty ,to neví ,buránku! Jako,, nekalé praktiky“,ptáku!
   ,,Doporučení laboratoří“……aplikována …..jsi osel. Jakých? Těch v závodech v Německu, kde místo , aby dávali do jogurtu pro V4 mléko,dávají syrovátku míchanou s náhražkami?Místo pomerančového \ džusu 100%…\jablečnou štávu s pomerančovou trestí? Čokoláda bez kakaa .Je toho hodně , vandráku, co se nyní řeší , jak ČOI, tak v Polsku,Slovensku, Madarsku.Tobě vadí , nýmande , že se Češi ozvali?
   Nejsou na produktu označeny!
   Nedávno byl oznámen výsledek zkoumání laborek V4 , co výrobek obsahuje a co je ,kde napsáno!Diametrální rozdíl, tak nám tam v Čechách nelži z Raichu! Chucpe a ty si své prdy strč kamsi odkud z tebe ráno vypadly.!
   O másle ze,, Švýcarských krav“\ vyráběné někde okolo zdejšího Blaníka“\ ani nemluvě!Fialovej osle!
   Nikdy jsem tam fialovou krávu neviděl!Krávy tady dostávají siláž, injekce do vemen, jedou na třísměnný provoz a když jdou do háje ,pustí je na 2 týdny ven!A pak se to vydává za Švejcarské!Krávy myjí jednou za měsíc hadicí a procházejí slaboučkou louží hypermanganu, výkaly se uklízejí jednou za tři dny.
   Češi mají asi jinou chut než vepři z Německa, takže, proč jim nedat mláto , že?

   • I Vy mamlase, jestliže neodpovídá u zboží, obzvláště potravin obsah popisu, je to věc pro odpovídající kontrolní orgány. včetně potravinářsté inspekce, v případě podezření na podvod, nebo dokonce na ohrožení zdraví, až po policii ČR a justici. Stejně tak je to s poměry v českými podnikately klausovsky vedených podnicích. Mě bylo taky od solidních lidí vyprávěno o katastrofálních poměrech na prasečích jatkách, ale nedá se nic dělat, Češi jsou hrdi na ekonomické výsledky a moulové, jako Vy, si nenechají do suverenně managovaných sviňáren mluvit.

    BTW : Udělal jsem před časem při jiné příležitosti zkušenost s Českou obchodní inspekcí. Sešrotujte ji, nikomu nebude chybět.

    • ČOI je potravinářská inspekce, kašpárku, až na to , že nemá páky na řetězce a dovozce.! Takže se to řeší celoevropsky \ EU\ v Bruselu!
     ,,moulové, jako Vy, si nenechají do suverenně managovaných sviňáren mluvit.“…až na to že mananaři jsou ze zahraničí včetně majilů těch svinártniček!
     Obávám se , že opět kecáte blbosti mimo mísu.ČOI je nesmírně nezbytná! Sami jsme dali několik podnětů do jejich laborek\ Rytířská\ na několik produktů na zakázku a konkrétní stížnost!To by se ti hodilo, kdyby byla zrušena, že?Hlavně německým vepřům , co vytvářejí ta svinstva!

     • Nesmysl od začátku až do konce. Já jsem tu kdysi mé zkušenosti s ČOI zmínil. Žádal jsem je, aby se podívali na otevřené drzé podvody českých směnárníků na Václaváku. Ti blbové mi řekli, že nemůžou, protože mají těch stížností moc. Já jsem jim řekl, že by těch stížností ubylo, kdyby něco dělali. Tím ztratilo pokračování rozhovoru smysl. (BTW : Přítomen byl i český policajt, kterého jsem zavolal, ten nejenom, že sám nedokázal zakročit, ale ta Vaše ČOI ho poslala do P.

      • Psalo se o laboratořích ČOI a dvojích potravinách, pro V4 a EU……..opět mimo mísu!Co s tím , proboha měl dělat policajt?

       • M. Zima
        Říj 15th, 2017 at 21:50

        Psalo se, ale Vy jste nepochopil, tak jsem Vám dal příklad.

        BTW : Už jsme tu spolu diskutovali o Hohes C a Granini. Tehdy jste v rozporu se skutečností tvrdil, že Češi takové nápoje znají. A teď šaškujete, kvůli diskriminaci ? Tak co vlastně ?

       • real
        Říj 16th, 2017 at 07:34

        Psalo se o dvojí kvalitě otravin a vy do toho montujete směnárny , policakty ,jako příklad!
        Kdy jsme diskutovali o Hohes C a Granini? Myslím, že se opět hluboce pletete a jste opět mimo mísu.Asi jste diskutoval \ v nejlepším případě s někým jiným \ a nebo ve snu sám se sebou.

 7. Ono se i málo ví,že oficiálním jazykem státu Izrael je sice hebrejština,ale nejrozšířenějším,a tím pádem neoficiálním,je tam ruština.Izrael je tak po Rusku a Kazachstánu třetím státem,kde je ruština defacto lingua franca.Už jsem taky měl zkušenost,kdy jsem si myslel,že to je vymletej ruskej mužik,ale přitom to byl žid z Izraele.Celkem bych se i vsadil,že v tom Katalánsku to také bude většinově žid z Izraele mluvící rusky,než etnický mužik.Jako ten žid Novikowski,co udělal v Praze ze vzácného kostela s ostatky významných světců normální kurvinec.

Stránka komentářů
Musíte sepřihlásit pro zadání komentáře.